2019 m. gruodžio 27-29 d. Kalėdinė Baltarusija

Svarbi informacija:
Visa kelionės kaina - 140 Eur mokama registruojantis kelionei!
Registruotis galima tik telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected].
Internetinėje svetainėje www.utenainfo.lt - REZERVACIJA NEVEIKIA!!!

Kelionės programa spausdinimui

KELIONĖS PROGRAMA:
Maršrutas: Gardinas–Brestas–Belovežo giria–Senis šaltis–Naugardukas–Myro pilis–Lydos pilis.
1 diena. 4:00 val.
ryte išvykstame iš Utenos (nuo Kultūros centro, Aušros g. 49, Utena). Atvykstame į Gardiną. Ekskursija Gardine autobusu ir pėsčiomis. Aplankome seniausią mieste veikiančią, dar Kijevo Rusios kunigaikščių laikus menančią stačiatikių Šv. Boriso ir Glebo cerkvę, pastatytą ant aukšto Nemuno šlaito. Karinės technikos ekspozicija – Šlovės pilkapis. Vėliau vykstame prie Gardino Didžiosios Choralinės sinagogos, Gardino gaisrinės pastatas. Apžiūrime Naująją Gardino pilį, pastatytą XVIII a., kurioje vyko svarbūs Lenkijos – Lietuvos valstybės žlugimo epochos įvykiai. Šalia – senoji Gardino pilis, mūrinė pastatyta dar Vytauto Didžiojo, vėliau S. Batoro iniciatyva perstatyta į renesansinius puošnius rūmus. Pietūs*. Apžiūrime buvusią Bernardinų Šv.Kryžiaus įgijimo bažnyčią, pasivaikštome buvusia Rotušės aikšte (dab. Sovetskaja). Abejingų nepalieka didžiausia ir įspūdingiausia mieste, buvusi jėzuitų bažnyčia, dabar – Šv. Pranciškaus Ksavero Gardino katedra. Interaktyvus Gardino miesto planas* – naujų technologijų pagalba susipažinsime su miesto istorija. Pagrindinė pėsčiųjų gatvė Sovetskaja. Lenino aikštė. Pasiklausysime Vargonų muzikos koncerto*. Agro kompleksas* – skulptūrų ir pramogų parkas. Vėliau vykstame į netoli Gardino buvusias partizanų žemines. Partizanų vaišės – degustuosime vietinį gėrimą su užkandėle. Ekskursija su vietiniu gidu po žeminių teritoriją, supažindinančia su karų istorija Gardino žemėje. Apžiūrime eksponuojamą karinę techniką, amuniciją.
Nakvynė viešbutyje Breste.

2 diena. Pusryčiai. Brestas, tai jaukus ir prižiūrėtas pietvakarių Baltarusijos miestas, apskrities centras. Pirmą kartą paminėtas 1019 m. Per savo egzistavimo laikotarpį, miestas ne vieną kartą keitė savo šeimininkus, buvo puolamas ir kilo iš griuvėsių. Ekskursijos po miestą metu aplankysime XIX a. viduryje pastatytą galingą Bresto tvirtovę*. Tvirtovė nuo seno buvo svarbus strateginis objektas. Bresto tvirtovė išgarsėjo per II Pasaulinį karą, po to kai nedidelės Raudonosios armijos gynėjų pajėgos sugebėjo pasipriešinti visomis prasmėmis pajėgesniam priešui – Nacistinės Vokietijos kariuomenei. Bresto tvirtovė iki šiol yra sovietinio pasipriešinimo simbolis Didžiajame Tėvynės kare ir pats žinomiausias šio karo pradžios epizodas. Šiuo metu tvirtovės kompleksą sudaro įtvirtinimai, pastatai, paminklai ir garnizono cerkvė. Bresto centre pasivaikščiosime pėsčiųjų gatve Sovietskaja, kurioje kiekvieną vakarą žibintininkas uždega, žymaus rašytojo Gogolio apsakymų motyvais sukurtus, gatvių žibintus. Pamatysime Bresto tūkstantmečiui skirtą paminklą, kuriame atvaizduoti Vytautas Didysis, Radvila Mykolas Juodasis ir kiti. Pietūs.
Vykstame į Belovežo girios nacionalinį parką – vieną iš labiausiai tituluotų nacionalinių parkų pasaulyje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip didžiausias reliktinis lygumų miškas. Nuo neatmenamų laikų Belovežo girioje medžiojo Kijevo ir Lietuvos kunigaikščiai, Lenkijos karaliai, Rusijos carai, o dabar vienas labiausiai lankomas turistinis objektas Baltarusijoje. Ekskursiją pradedame pažintimi su Belavežo girios istorija ir dabartine situacija. Lankomės Senio Šalčio rezidencijoje*. Jos vartus saugo du ištikimi ąžuoliniai riteriai. Mediniai namukai, pasakų personažai (nuo Senio Šalčio ir jo dukros Žiemos bei jos seserų iki zuikių ir besmegenių), kurie pasiskirstę po visą kaimelio teritoriją kvies dalyvauti programoje: prie pasakų malūnų palikti visus blogus savo darbus, kurie bus sumalti į miltus, prie ryškiaspalvės karuselės – pašokti ir padainuoti kartu su viena iš Senelio dukrų, o perėjus 97 rąstų tiltą – sugalvoti 97 norus. Vėliau lankome Laukinių gyvūnų voljerus*, užimančiuose 20 ha plotą, kur turėsime unikalią galimybę pamatyti senuosius girios šeimininkus: stumbrus, pasigrožėti laukiniais šernais, įspūdingų ragų vainiku pasidabinusiais elniais ir briedžiais, taip pat tingiai besirąžančia lūšimi, stručiais, vilkais ir rudaisiais lokiais.
Nakvynė viešbutyje Gardine.

3 diena. Pusryčiai. Aplankysime Naugarduką. Ekskursija viename gražiausių Baltarusijos kampelių, Adomo Mickevičiaus gimtinėje. Susipažinsime su objektais, įamžinusiais poeto atminimą. Naugarduko pilies liekanos. Myro pilis* – įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą. Apžiūrime kadaise Radvilų šeimai priklausiusią pilį. Lydoje* apžiūrėsime Didžiojo kunigaikščio Gedimino statytą pilį, kuri mena ne tik kovas ir priešų apgultis, bet ir karališkąsias Jogailos vestuves su ketvirtąja žmona Sofija Alšėniške. Pietūs.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionės dokumentų sutvarkymas;
kelionė patogiu autobusu;
2 nakvynės su pusryčiais;
kelionės vadovo paslaugos;
ekskursinė programa;
Bevizis leidimas į Baltarusiją (PRIVALOMAS visiems keliautojams);
Sveikatos draudimas kelionės metu (PRIVALOMAS visiems keliautojams).

Į kelionės kainą neįskaičiuota ~ 55 Eur:
* Lankomi objektai;
3 pietūs.

Pastabos:
Keliaujantiems į Gardiną reikalingas PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Privaloma atsiųsti paso kopiją ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų (reikia nurodyti namų adresą, telefoną);
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.

Aprašyme naudojamų nuotraukų nuoroda: https://www.kelvita.lt/kelione/senelis-saltis-belovezo-girioje
 

Atsiliepimai

Komentuoti

Prekė įtraukta į krepšelį