2019 m. spalio 27 d.-lapkričio 3 d. Gruzija su šarmingu vietiniu gidu

LAISVŲ VIETŲ NĖRA.

Išvykimo laikas ir vieta:
Spalio 27 d. 3:00 val. anksti ryte išvykstame iš Utenos - nuo Kultūros centro (Aušros g. 49, Utena). Prašome nevėluoti!!!

Kelionės atmintinė spausdinimui 

Kelionės programa spausdinimui

KELIONĖS PROGRAMA:
1 diena.
Spalio 27 d. 3:00 val. anksti ryte išvykstame iš Utenos (nuo Kultūros centro, Aušros g. 49, Utena). Vykstame į Vilniaus oro uostą. 6:30 val. išskrendame iš Vilniaus į Kuatisį. Atskrendam į Kutaisį. Važiuojame ir įsikuriame viešbutyje. Pradedam savo kelionę Gruzijoje - Kutaisis, Prometėjo požeminiai urvai su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požemine upe. Urvai atrasti tik 1984 m. Iki dabar yra atrasta 17 šių urvų salių. Pats maršrutas tęsiasi 1050 m ir pakeri turistus šio nuostabaus požemių pasaulio įvairiaspalviu apšvietimu.  Gelačio soboras-vienuolynas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pastatytas ant kvapą gniaužiančios uolos. Apžiūrime  Kutaisi miestą - neseniai  restauruotą Bagrato šventyklą, pastatytą 1003 m. kaip pagrindinis šalies soboras, tiltą per Rioni upę. Vakaras Kutaisyje – bendra vakarienė, kur  atšvenčiame pažintį su gruzinu gidu ir vieni su kitais. Nakvynė Kutaisyje.

2 diena. Po pusryčių važiuojame į Vardziją. Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Pakeliui užvažiuojame į "Borjomi" nacionalinį parką, pasivaikštom, atsigeriam natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Užvažiuojame apžiūrėti Rabato ir Xertvisi tvirtovių. Vakarop atvažiuojame į Vardziją, įsikuriame  svečių namuose, ten vakarieniaujame ir nakvojame. Kas norės, galės  pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti  šiltame sūraus vandens baseine. Nakvynė Vardzijoje.

3 diena. Po pusryčių Jūsų laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais  ir aplankymu Vardzijos šventyklos ir vienuolyno. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti.Vakare  bus laisvas laikas, galėsite ilsėtis prie upės, pasivaikščioti kalnuose, pažvejoti  lašišos. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

4 diena. Po pusryčių keliausime į Tbilisį, pravažiuosime patį didžiausią ežerą Paravan, pamatysime senus  graikiškus kaimus, atvažiavę į Tbilisį gausime pažintinę programą po miestą, pasivaikščiosime po  senamiestį. Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais  ir folkloro programa. Nakvynė Tbilisyje.

5 diena. Po pusryčių važiuosime lankyti senąją Gruzijos sostinę Mtskhetą. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kaip lietuviams Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos. Mtskheta ir jos kalnuotos apylinkės geriausiai atsiveria nuo didelio kalno, ant kurio stovi V-VI a. statytas didingas Džvari (Kryžiaus) vienuolynas, kurį lankysim. Tęsime kelionę į kalnus, į Kazbegį (oficialiai vadinamas Stepancminda) vadinamuoju "Karo keliu". Tokių gražių, o gal net bauginančiai laukinių ir didingų kalnų, kaip Gruzijoje, tikrai nedaug kur pamatysite. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi.  Pakeliui lankysime vandens saugyklas, Anapuri  tvirtovę, ir  atvažiavę iki Kazbegio kalno papėdės, pakilsime džipais iki  Gergeti vienuolyno - vieno iš būtinų pamatyti Gruzijos vietų. Būtent šis vienuolynas puošia naujausiojo kelionių vadovo "Lonely Planet" apie visą Pietų Kaukazo regioną viršelį. Vakarienė  ir nakvynė Kazbegyje.

6 diena. Po pusryčių važiuosime  į vakarinį  Gruzijos regioną – Kachetiją. Kachetijos regionas visoje Gruzijoje garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat  užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų  - Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signachi. Neoficialiai Signachi vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Signachije turėsime pažintinę ekskursiją po miestą. Vakarienė ir nakvynė Signachije.

7 diena. Po pusryčiųvažiuosime į Kutaisį. Pakeliui aplankome Uplisciche miestą ir tvirtovę. Uplisciche - senovinis miestas-tvirtovė kairiajame Mtkvari upės krante, 13 km į rytus nuo Gori centro.  736 metais Gruziją užpuolė arabai, vadovaujami Mervano. Jie sugriovė daugelį miestų, iš kurių daug ir neatsigavo (pvz. Urbnisi). Uplisciche kažkaip tai pergyveno arabų įsiveržimą, ir netgi išlošė. Arabams užėmus Tbilisį, Kartli karalystės sostine tapo Uplisciche. Apytiksliai tuo metu Mtkvari upė pakeitė savo vagą, miesto apačioje atsirado žemės plotas, kuris tuo metu buvo užstatytas.
VIII-X amžiuje Kartli karalystė buvo sumažėjusi beveik iki Uplisciche rajono. Už Ksani prasidėjo Tbilisio emiratas, už Surami - Bizantijos valdos, į pietus - valdoma eristavų Bagvaši-Lipart Trialeti.
904 metais Uplisciche užkariavo Abchazijos (Vakarų Gruzijos) karalystė. Tuo metu mieste pastatyta Uplisculi cerkvė - kukli trijų navų bazilika. Uplisciche istorijai apie 3 tūkstančius metų. Manoma, kad miestas įsikūrė XI-X amžiuje prieš mūsų erą, o buvo visiškai apleistas tik XIX amžiuje. Šalia buvo Uplisciche kaimas, kuris išnyko tik XX amžiaus 90-aisiais.
Uplisciche įsikūrė kartvelų gentims atkeliavus į Mtkvari slėnį - beveik tuo pačiu metu kaip ir keletas kitų senovinių gyvenviečių: į vakarus buvo Kvarcchela ir Chizaant mietai, į rytus - gyvenvietės dabartinės Mccheta vietoje ir dabartinio Tbilisio Didube rajono vietoje.
Vakare  atvažiuosime į Kutaisį, įsikursime viešbutyje  ir surengsime atsisveikinimo vakarienę restorane. Nakvynė Kutaisyje.

8 diena. Pervežimas  į oro uostą. Skrydis  į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Pasitikimas Kutaisi oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
Gido paslaugos;
7 nakvynės  viešbučiuose ir svečių namuose;
Pusryčiai  ir vakarienės;
Gruziniška folkloro programa ir gruziniški šokiai su vakariene  restorane;
Džipų  nuoma kalnuose;
Gruziniško vyno degustacija  vyninėj;
Ekskursijos pagal programą rusų kalba su  vietiniu gidu;
Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Pervežimas Utena-Vilniaus oro uostas-Utena (kaina priklausys nuo vykstančių asmenų skaičiaus);
Skrydžio bilietai;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Kai kurių lankomų objektų, muziejų paslaugos (20 Eur);
Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;
Pietūs (5-7 Eur/1);
Alkoholiniai  gėrimai;
Vienviečiai  numeriai papildomai 90 Eur / 1 asm.

Valiuta: Gruzijos lari

Papildomos išlaidos apie 50 Eur. Bus galimybė pinigus išsikeisti vietoje nuvykus, arba nusiimti nuo kortelės.

Skrydžių informacija:
Skrydis pirmyn 2019.10.27. skrydis vykdomas WIZZAIR avia kompanijos VILNIUS (06:30 val.) – KUTAISIS (11.00 val. vietos laiku). Rekomenduojame papildomą  nusipirkti  paslaugą „Wizzair Priority“ į  kurią  šskaičiuoti 2 vnt bagažo į  lėktuvo saloną ir  pirmenybinis įlaipinimas, kaina 10 Eur į vieną pusę
Skrydis  atgal 2019.11.03 d. skrydis vykdomas  WIZZAIR avia kompanijos VILNIUS (11:35 val.) – KUTAISIS (14:15 val. vietos laiku). Rekomenduojame papildomą  nusipirkti  paslaugą „Wizzair Priority“ į  kurią  įskaičiuoti 2 vnt bagažo į  lėktuvo saloną ir  pirmenybinis įlaipinimas, kaina 10 Eur į vieną pusę.
Bagažas: Prašome atkreipti dėmesį, jog skrydžiui į priekį ir atgal priklauso tik rankinė, kuri telpa po sėdyne, neperkant papildomos paslaugos (Wizzair Priority).
Pastabos: ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis;

Rekomenduojame:
Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių  namų savininkams atsidėkoti.
Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba  turkiška.
Avėti patogią avalynę.
Kalnuose  gali prireikti šiltesnės  aprangos (striukės, pirštinių, šiltų koinių) , priklausomai nuo keliavimo sezono.
Ir dar -  pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

KELIONĖS PROGRAMA SPAUSDINIMUI

 

    REGISTRACIJA IR PAPILDOMA INFORMACIJA
    UTENOS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRE

    Stoties g. 39, Utena
    8 687 21938, [email protected]
    Darbo laikas :
    pirmadienis – ketvirtadienis 9:00-18:00;
    penktadienis 9:00-17:00.

.

Atsiliepimai

Komentuoti

Prekė įtraukta į krepšelį