2020 m. birželio 14-22 d. Norvegija

Svarbi informacija:
Kelionės kaina - 520 Eur. Pradinė įmoka - 50 Eur. Mokama registruojantis kelionei!
Registruotis galima telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected].
Kelionės programa spausdinimui

MARŠRUTAS:
UTENA-RYGA–STOKHOLMAS–OSLAS–HARDANGERIO PLYNAUKŠTĖ–VORINGO KRIOKLYS–BERGENAS–SOGNĖS FIORDAS–LEDYNAS–ALESUNDAS–ATLANTO KELIAS–TROLIŲ KELIAS-GEIRANGERIO FIORDAS–DALSNIBA (Dievų kalnas)–ETNOGRAFINIS LOMO MIESTELIS–GALHIOPIGENO KALNAS–LILEHAMERIS–KARLSTADAS–STOKHOLMAS-JŪRMALA-UTENA

1 diena. 2020.06.14 (SEKMADIENIS)
8 val. išvykimas iš Utenos. Kelionė į Rygą. 17:30 val. keltas išplaukia iš Rygos į Stokholmą. Įvairios pramogos laive: diskotekos, vaikų žaidimų kambariai, neapmokestintų prekių parduotuvės, naktiniai klubai, restoranai, barai, kazino. Laivas plaukia Dauguvos upe, Rygos įlanka pro Ruhnu ir Sarema salas, Kolkos iškyšulį. Nuostabūs kraštovaizdžiai artėjant prie Švedijos krantų. Nakvynė 4-tėse kelto kajutėse.

2 diena. 2020.06.15 (PIRMADIENIS)
Pusryčiai kelte. Ryte 11:30 val. atplaukiam į Stokholmą. Vykstame 530 km iš Stokholmo į Norvegijos sostinę Oslą. Pravažiuojame pro Švedijos sostinę dėl daugybės kanalų dažnai vadinamą „Šiaurės Venecija“. Kelionė per pietų Švediją. Pravažiuojame didžiausią Skandinavijoje Venerno ežerą ir prie jo esančius miestus. Netoli Oslo kertame didžiausią Norvegijos upę Glomą. Atvykimas į Norvegijos sostinę Oslą. Aplankome Vigelando skulptūrų parką. Visas jo figūras (apie 212 bronzinių ir granitinių) sukūrė Gustavas Vigelandas. Parke yra daugybė keisčiausių skulptūrų. Jame dominuoja žmogaus tematika: iliustruojami moters ir vyro, suaugusių ir vaikų santykiai, žmogaus kelias nuo kūdikystės iki mirties, pomirtinis gyvenimas. Parko centre: daugiau kaip 17 metrų aukščio skulptūra, sulipdyta iš 121 apsikabinusių vienas kitą žmonių figūrų. Nakvynė Osle hostelyje.

3 diena. 2020.06.16 (ANTRADIENIS)
Pusryčiai. Ekskursija po žymiausias Oslo vietas: Operos pastatas nuo kurios stogo atsiveria graži panorama, Akershus tvirtovė ir krantinė*, Rotušė*, kur teikiamos Nobelio taikos premijos, judriausia Norvegijoje Karlo Johano pėsčiųjų gatvė, katedra, neoklasicistiniai karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, parlamento rūmai. Išvykimas į Bergeną. Unikalus ir įspūdingas Norvegijos kraštovaizdis: kalnai, kriokliai, uolos, žali slėniai, ramios kaimo gyvenvietės. Pravažiuojame žiemos ir vasaros turizmo centrą Golą. Kelionė per Hardangerio plynaukštę link Bergeno. Stebime, kaip keičiasi gamta, pakylame iki tundros, susipažįstame su tundrine augalija. Pakeliui aplankome Voringo krioklį ir palei Mobiodal kanjoną leidžiamės link Brimnes. Kėlimasis keltu per Hardangerio fiordo atšaką. Atvykimas į šalia Bergeno esančią nakvynės vietą. Nakvynė kempinge.

4 diena. 2020.06.17 (TREČIADIENIS)
Ryte vykstame į Bergeną. Miestą, išsidėsčiusį tarp septynių kalnų, vadinamą „vartais į fiordų karalystę“, E.Grygo gimtinę. Apžvalginė ekskursija po miesto – uosto senamiestį. Pasikėlimas funikulieriumi* į 320 m aukštį, nepakartojama miesto panorama. Aplankome Bergeno žuvų turgų, išvykstame link ilgiausio ir giliausio pasaulyje Sognės fiordo pro Gudvangeną, Flom, Aurlandą. Pravažiuojame ilgiausiu Europoje Laerdalo tuneliu. Kėlimasis keltu per Sognės fiordo atšaką. Atvykimas į Jostedalio ledyno nacionalinį parką prie įžymiojo Briksdalo ledyno liežuvio. Jostedalio ledynas – didžiausias ledynas Europos žemyninėje dalyje. Šio ledyno plotas siekia beveik 500 km², tačiau sparčiai mažėja. Briksdalo ledyno liežuvis yra viena iš 22 Jostedalio ledyno atšakų, labiausiai lankoma turistų. Pasivaikščiojimas pėsčiomis ypač įspūdingame kalnų rajone: kriokliai, kalnų upeliai, snieguotos viršūnės, ledo liežuviai. Išvykimas link Alesundo miestelio. Nakvynė kempinge.

5 diena. 2020.06.18 (KETVIETADIENIS)
Pusryčiai. Ryte vykstame į Alesundą. Kėlimasis su keltu. Norvegijos vakarinėje pakrantėje įsikūręs Alesundas neretai vadinamas gražiausiu Norvegijos miestu. Alesundas – vėjuotas miestas, nors žiemos čia palyginti yra švelnios. Miestas įsikūręs keliose salose, o spalvingi namai tvarkingai išsirikiavę prie pat vandens. Tarp jų šmėžuojančios baltaburės jachtos ir žvejų laiveliai, sukuria pasakų miesto iliuziją. Alesundas po 1904 m. miestą nusiaubusio gaisro buvo atkurtas praktiškai nuo pamatų. Alesundo Art Nouveau stiliaus senamiestis yra pripažintas tarp tokių miestų kaip Barselona ar Glazgas. Alesundo įvairiaspalviai pastatai gausiai dekoruoti bokšteliais bei ornamentais . Apžiūrime miestą. Po pietų išvykstame link Atlanto kelio. Šis kelias tarsi šokinėja nuo salos iki salos aštuoniais įspūdingais tiltais. Kai kas čia atvyksta audros metu stebėti dūžtančių bangų, o ramiu oru pakrantėje galima išvysti ruonius ar banginius. Plaukimas su keltais , važiavimas Atlanto keliu. Nakvynė Andalsnes kempinge.

6 diena. 2020.06.19 (PENKTADIENIS)
Pusryčiai. Kelionė į Trolandiją, paslaptingų trolių kraštą. Trolių namai – Trolstigenas. Leidimasis garsiuoju Trolių keliu, apsuptu milžiniškų kalnų, išraižytų serpantinais. Keliautojus lydi kvapą gniaužiantys peizažai, o kelionę vainikuoja nuostabus Stigfoseno krioklys. Pasivaikščiojimai po gamtą. Kelionė link Geirangerio fiordo. Keltas per Nordalio fiordą iš Linge į Eidsdal. Geirangerio fjordas laikomas bene vaizdingiausiu ir žaviausiu fjordu Norvegijoje. Fjordą supančios uolos iškyla iki 1400 m aukščio, o po vandeniu panyra maždaug apie 500 m žemiau jūros lygio. Tarpeklio šlaitais srūva daugybė vaizdingų krioklių. Nuo 2005 m. Geirangerio fiordas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra viena lankomiausių vietų Norvegijoje. Kiekvienas apsilankęs šioje nuostabioje šalyje patvirtins, kad pamatyti Geirangerį yra tiesiog būtina. Nepakartojamas plaukimas laivu* vienu gražiausių Norvegijoje Geirangerio fiordu. Iš Geirangerio kylame vėl į kalnus. Sustojame Dalsnibos kalno apžvalgos aikštelėje iš kur atsiveria nuostabi panaroma. Atvažiuojame į nakvynės vietą Lomą. Nakvynė kempinge.

7 diena. 2020.06.20 (ŠEŠTADIENIS)
Pusryčiai. Lome aplankysime vieną iš seniausių Norvegijoje rastų bažnyčių*. Pats Lom miestelis yra Etnografinis muziejus po atviru dangumi , pasivaikštome po Lom, apžiūrime senus pastatus, skulptūras, krioklį. Sognefjeldo kalnų keliu toliau keliaujame link vieno įspūdingiausių Norvegijoje Jotunheimeno nacionalinio parko, kuriame grožėsimės aukščiausia Norvegijos viršukalne – Galhiopigen (2469 m), Elveseterio. Viešbutis – muziejus. Saga kolona. Išvykstame link Lilehamerio. Pažintis su 1994 m. žiemos olimpinių žaidynių centru: Olimpinis parkas, iš kurio atsiveria įspūdinga miesto ir Mjosos ežero panorama. Išvykimas iš Lilehamerio, kelionė palei didžiausią Norvegijoje Mjosos ežerą. Kelionė per Norvegiją, Švediją. Pakeliui grožimės Švedijos gamtovaizdžiu. Nakvynė Švedijoje pačiame Karlstado miesto centre hostelyje. Vakare galima pasivaikščioti po miesto senamiestį.

8 diena. 2020.06.21 (SEKMADIENIS)
Pusryčiai. Kelionė į Stokholmą. Atvykstame į Stokholmą. Stokholmas Švedijos sostinė dėl daugybės kanalų dažnai vadinamą „Šiaurės Venecija“. Rotušė, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijos laureatų banketai; Sergels Torg–šiuolaikinių pastatų rajonas, kurio puošmena–Kultūros namai; Šv.Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais; Gamla Stanas - Stokholmo senamiestis, išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis su nedidelėmis aikštėmis, kurias supa daugybė kavinukių, restoranų, galerijų ir suvenyrų parduotuvių. Karalių rūmai – Stokholmo simbolis – visais laikais buvę atviri visuomenei, Didžioji katedra* – vieta, kur buvo karūnuojami šalies valdovai. Riterių bažnyčia – viena iš geriausiai Šiaurės Europoje išlikusių pranciškonų bažnyčių, kurioje nuo XIII a. laidojami šalies monarchai. Aplankysite istorijos muziejų. Vakare 17 val. išplaukimas komfortišku kruiziniu laivu į Rygą. Įvairios pramogos laive. Nakvynė kelto kajutėse.

9 diena. 2020.06.22 (PIRMADIENIS)
Pusryčiai kelte. 11 valandą atplaukiam į Rygą. Grupės pageidavimu ir esant geram orui vykstame į Jūrmalą. Laisvas laikas, poilsis ir maudynės jūroje. Kelionė per Latviją. Grįžimas į Uteną.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė autobusu, 2 nakvynės kelte 4-vietėse kajutėse, 6 nakvynės įvairiose apgyvendinimo įstaigose Skandinavijoje, 7 pusryčiai, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.

*Mokamiems objektams turėti: apie 120 € (bilietai į mokamus objektus; papildomos paslaugos; miesto transporto bilietai, keltų bilietai Norvegijoje, mokami keliai į kalnus).

Papildoma informacija:
Kelionėje reikalinga LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas; Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda;
Kelionės metu autobusu nuvažiuosime 3500 km;
Su laivu du kartus perplauksim Baltijos jūrą iš viso 1100 km;
6 kartus kelsimės su keltais per fiordus;
Laikas Lietuvoje ir Norvegijoje( Švedijoje) skiriasi 1 val.;
Kelionėje reikia turėti savo užvelkamą patalynę ir rankšluostį.

KELIONĘ ORGANIZUOJA:

Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 13710.
Prievolių įvykdymo laidavimo draudimo polisas Nr. KOFG 001501, kuris galioja iki 2021.01.06.
Nuotraukos šaltinis: https://www.delfi.lt/keliones/per-europa/su-keliautoju-antpludziu-nesusitvarkanti-norvegija-planuoja-turistu-mokesti.d?id=75351497

Prekė įtraukta į krepšelį