2020 m. gegužės 23-24 d. Kaliningradas-Gintaro kasyklos-Svetlogorskas

Svarbi informacija:
Vasario 21 d. atsilaisvino 5 vietos.
Norinčius kviečiame registruotis telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected].
Kelionės avansas 30 Eur (mokama registruojantis kelionei).
Vienviečio kambario priemoka 20 EUR.

Kelionės programa spausdinimui

KELIONĖS PROGRAMA:

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Utenos (4:00 nuo Kultūros centro). Atvykus į Lietuvos – Rusijos pasienio postą ir atlikus sienos kirtimo formalumus, keliausime link Kaliningrado. Pakeliui sustosime papietauti. Pasiekus Kaliningradą apžvalginė ekskursija autobusu ir pėsčiomis. Pamatysime Zakaimio, Karališkuosius ir Rosgarteno vartus, gatvę, kuri vadinama „Lietuvių pylimu“ („Litovskij val“), taip pat karo nenuniokotus „miesto-sodo“ rajonus – Amalenau, Marauenhofą, Hufeną. Šiuose kvartaluose stūkso senovinės, vokiško stiliaus vilos, užsienio šalių atstovybės, plyti Karališkieji tvenkiniai ir miesto parkai. Pamatysime mieste esančius paminklus, Pergalės aikštę, stačiatikių Katedrą, Tarybų rūmus, kuriuos vietiniai dažnai vadina „palaidotu robotu“ pastatytus Kionigsbergo pilies vietoje, bei visai neseniai atstatytą Didžiąją sinagogą. Užsuksime į gotikinę Katedrą, kur pasiklausysime vargonų koncerto. Aplankysime garsiojo filosofijos pradininko E. Kanto kapą.
Keliausime į Pasaulinio vandenyno muziejų. Apžiūrėsime įspūdingą povandeninį laivą B413! Povandeninis laivas įdomus tuo, kad išliko nepakitęs nuo 1969 metų, kada buvo pastatytas. Užėję į laivo vidų sužinosite jo istoriją, techninius parametrus, galimybes, pereisime 7 siaurus laivo skyrius su tuometine įranga, prietaisais ir kajutėmis. Laisvas laikas. Nakvynė Kaliningrade viešbutyje miesto centre.

2 diena. Pusryčiai. Ryte vykstame į Jantarnyj (Palmininkai). Pakeliui pamatysime 5 fortą. Apžiūrime vieną iš įdomiausių kelionės objektų - gintaro kasyklas ir gintaro muziejų Jantarnyj. Būtent čia, penkiasdešimties metrų gylyje, glūdi beveik visos planetos gintaro atsargos. Aplankome gintaro apdirbimo cechą, kur galite įsigyti suvenyrų gamintojų kainomis.
Vėliau vykstame į Baltijos pajūrio kurortą – Svetlogorską (kažkada vadintą Raušiais). XIX a. pradžioje Europoje paplitus poilsinėms kelionėms, gyvenvietė, išsidėsčiusi greta aukštos kopos ant jūros kranto, tapo populiariu kurortu. Pirmojo pasaulinio karo metais kurortas tapo kariuomenės gydykla. Pasibaigus karui pastatyta elektros stotis ir kanalizacija. Apie kurorto reikšmę pasako ir toks faktas, kad ant jūros kranto buvo įrengta 3000 uždaromų individualių persirengimo kabinų, veikė 20 viešbučių, pensionų su restoranais ir kavinėmis. 1945 m. Raušiai užimti be mūšio, todėl nenukentėjo. 1946 m. rugsėjo 7 d. TSRS Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsaku miestas pavadintas Svetlogorsku. Po karo miestas tapo aukštų TSRS karinių veikėjų poilsio zona. Dabar tai žavus pajūrio kurortas. Maloniai pasivaikščiosime tarp medinių vilų, elegantiškų poilsio namų, gražiai sutvarkytomis gatvelėmis ir išpuoselėta pajūrio promenada. Kelsimės su senu, romantišku keltuvu.
Vykstame namų link. Kirsime valstybinę sieną ir vėlai grįšime namo. Ir tai dar ne viskas ką mes pamatysime kelionės metu.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
kelionė autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje miesto centre;
Medicininių išlaidų draudimas (privalomas);
Leidimas įvažiuoti į Karaliaučiaus sritį;
ekskursinė programa;
kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Lankytinų objektų bilietai - 30 Eur.

REIKALINGI DOKUMENTAI:
LR piliečio pasas. Jo galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis negu 6 mėn. kelionei pasibaigus.
Leidimui įforminti:
1 nuotrauka (matmenys 4,5 x 3,5; spalvota; baltas fonas; be šešėlių; JPG formatas);
paso kopija;
anketa.

DUOMENYS ANKETAI:
Vardas, pavardė, mergautinė pavardė. Jei keistas vardas ar pavardė, kada keistas ir kokie jie buvo anksčiau;
Gyvenamosios vietos adresas, telefonas;
Darbovietė, užimamos pareigos, adresas;
Jei gimė ne Lietuvoje, nurodyti kur gimė ir kada imigravo į Lietuvą;
Sutuoktinio pavardė, vardas;
Sutuoktinio gimimo data ir vieta;
Ar turite giminių Rusijoje. Jei taip, kokie giminystės ryšiai ir kur jie gyvena;
Kiek kartų lankėtės Rusijoje;
Paskutinio vizito Rusijoje datos – įvažiavimo ir išvažiavimo.

PASTABOS:
objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį;
leidimo neišduoti įvažiuoti į Karaliaučiaus sritį atsakinga institucija nekomentuoja.

KELIONĘ ORGANIZUOJA:

Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 13710.
Prievolių įvykdymo laidavimo draudimo polisas Nr. KOFG 001501, kuris galioja iki 2021.01.06.
Nuotraukos nuoroda: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/kaliningrado-srityje-planuojama-statyti-nauja-gintaro-kombinata-663-693713

Prekė įtraukta į krepšelį