Europos paveldo dienų renginiai Utenoje

2020 m. paveldo dienų renginių ciklas Utenoje prasidėjo rugsėjo 11 d. 16 val. gatvės pavadinimo „Žydų gatvė“ jidiš ir hebrajų kalbomis lentelės atidengimo ceremonija. Lentelę atidengė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Renginyje apsilankė LR Seimo narys Emanuelis Zingeris, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas ir kandidatas į LR Seimą Gintautas Paluckas, UAB "AL Grupė" vadovas Arūnas Lubys bei kiti svečiai ir dalyviai.
Nuo 17 val. renginiai persikėlė į Utenos meno mokyklos Dailės skyrių, kur lektorė dr. Jolanta Mickutė iš Šeduvos žydų istorijos muziejaus „Dingęs štetlas“ skaitė paskaitą „Štetlas – kas tai? Kodėl jame gyveno ir žydai, ir krikščionys?“, vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose apie žydų papročius, šventes ir žaidimus, kuriuos vedė edukatorė Irina Pocienė. Renginį vainikavo žydiškos muzikos ansamblio „Klezmer Klangen“ koncertas.

Nuo rugsėjo 11 d. iki rugsėjo 18 d. utenišiai ir miesto svečiai galėjo aplankyti dvi parodas, kurios veikė Utenos meno mokyklos Dailės skyriuje:
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“;
„Pasaulio ir Utenos krašto rabinai“. Autorius Rimvydas Kviklys.

Nuo rugsėjo 12 d. iki rugdėjo 18 d. Utenos mieste buvo organizuojamos nemokamos ekskursijos:
„Utenos žydų istorijos ženklai“, „Utenos sinagogos ir žydų tradicijos“, „Utenos žydų švietimas ir kultūra“, „Žydų verslas ir amatai Utenos mieste“, „Žydų genocidas ir žydų gelbėtojai Utenoje“.
Vienos ekskursijos trukmė 1:30 val., ekskursijas pravedė kraštotyrininkė Roma Jančauskienė.

Renginių organizatorius:

Projekto partneriai:
                    
Utenos rajono                Utenos meno mokykla. 
savivaldybės administracija

Projektą „Utenos žydų istorijos ženklai“ parėmė:

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Atsiliepimai

Komentuoti