Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Išvyka po Dzūkijos regioną

Projektas „Pažink Lietuvos regionus iš arčiau“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0004 finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Projekto tikslas – prisidėti prie Utenos miesto Vietos plėtros strategijos įgyvendinimo tikslų, vykdant sociokultūrines veiklas, skirtas mažinti socialinę atskirtį vaikams ir jaunuoliams.
Projekto metu dalyviai bus supažindinti su visais 5 Lietuvos regionais: Aukštaitija, Dzūkija, Žemaitija, Suvalkija ir Mažoji Lietuva.

2022 m. vasario 26 d. VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, kartu su projekto partneriu – Keliautojų ir aktyvios gyvensenos asociacija „Žygiuojanti lapė“, suorganizavo pirmąją interaktyvią pažintinę – edukacinę išvyką po Dzūkijos regioną.

Projekto dalyviams Dzūkijos regionas buvo pristatytas per to krašto kultūrą, kulinarinį paveldą, gamtinį, istorinį ir aktyvų turizmą. Pirmasis išvykos metu aplankytas objektas – tai Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Marcinkonių lankytojų centras, kuriame gidas pristatė ekspoziciją „Girių apsuptyje/Dainavos girios gamta ir žmones“. Šiuolaikinė ekspozicija pristato šilinių dzūkų kraštą su Marcinkonių apylinkių gyvenimo būdu, buitimi. Čia ir senovinis dzūkiškas pečius ant medinių pamatų, siauruko geležinkelio drezina, kuria uogautojai seniau traukdavo į raistą, interaktyvūs žaidimai, supažindinantys su raistų ir girių gamta. Po apsilankymo Marcinkonių lankytojų centre laukė 4 valandų pėsčiųjų žygis po Dzūkijos nacionalinį parką. Tai ne šiaip pasivaikščiojimas po miškus ir paupius, bet komandinis darbas, naudojant mobiliąją virtualių atradimų platformą „ActionBound“. Naudodami interaktyvią platformą per mobiliuosius telefonus dalyviai sekė žygio maršrutą, patogiai ir lengvai gavo informaciją apie žygyje sutinkamus objektus, dalyvavo pažintinėje viktorinoje. Pėsčiųjų žygio metu projekto dalyviai naudojo gido sistemą, kuri padidino vaikų ir jaunuolių susidomėjimą, įsitraukimą, palengvino pamatytos ir išgirstos informacijos įsisavinimą. Žygeiviai sužinojo kuo skiriasi kupetinis nuo gatvinio kaimo, koks gamtos darinys yra „Ūlos akis“, kuo skiriasi dzūkų ir kitų lietuvių kapinės, kur Dzūkijoje gyvena bitės.
Po pėsčiųjų žygio Zervynos kaime laukė Algis Svirnelis – drevinės bitininkystės amato puoselėtojas, kuris ne tik papasakojo apie šią, tik Dzūkijoje išlikusią bitininkystę, bet ir vaizdžiai pademonstravo kaip kopiama į medį, kokie įrankiai naudojami.
Įspūdžių pilną dieną užbaigė edukacinė dzūkiško vaišingumo programa „Tarpukario dzūkiški pietūs“.
Ačiū projekto partneriui „Žygiuojanti lapė“ už bendrystę, projekto dalyviams ir savanoriams už aktyvų dalyvavimą projekto veiklose ir smagias dainas autobuse!
  

Projekto vykdytojas:
Projekto partneris:

Atsiliepimai

Komentuoti