Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Išvyka po Žemaitijos regioną

Projektas „Pažink Lietuvos regionus iš arčiau“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0004 finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Projekto tikslas – prisidėti prie Utenos miesto Vietos plėtros strategijos įgyvendinimo tikslų, vykdant sociokultūrines veiklas, skirtas mažinti socialinę atskirtį vaikams ir jaunuoliams. Projekto metu dalyviai bus supažindinti su visais 5 Lietuvos regionais: Aukštaitija, Dzūkija, Žemaitija, Suvalkija ir Mažąja Lietuva.
2022 m. balandžio 23-24 d. VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, kartu su projekto partneriu – Keliautojų ir aktyvios gyvensenos asociacija „Žygiuojanti lapė“, suorganizavo trečią interaktyvią pažintinę – edukacinę išvyką po Žemaitijos regioną. Pirmoji išvyka buvo pažintis su Dzūkijos regionu, antroji – su Suvalkijos regionu.
Projekto dalyviams Žemaitijos regionas buvo pristatytas per to krašto kultūrą, kulinarinį paveldą, gamtinį, istorinį ir aktyvų turizmą. Pirmasis išvykos metu aplankytas objektas – Žvėrinčius, Telšių r., įkurtas 1996 m. Ubiškės girininkijoje, siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Čia yra įrengtas 14,7 ha ploto miško aptvaras šernams, danieliams ir muflonams bei aptvertas 2,4 ha ploto miško sklypas vilkams. Žvėrinčiuje gyvena apuokai, lūšys, muflonai, danieliai, stumbrai. Antrasis išvykos maršruto objektas – Telšių miesto senamiestis su mažąja architektūra, katedra ir jos požemiais. Toliau išvykos dalyviai keliavo į Šatrijos kalną, kur pasitiko „tikros“ raganos. Raganų draugijoje keliautojai sužinojo įvairių legendų, pasakojimų ir dalyvavo edukacinėje programoje „Raganų kerai“, kur ir šoko, ir dainavo, ir stebuklingų akmenukų ieškojo. O kokia gi išvyka be kulinarinio paveldo degustacijos „Žemaitiškos vaišės“ kavinėje „Medininka. Pasisotinę ir laimingi keliavome į nakvynės vietą prie Lūksto ežero. Projekto savanorė Asta Markauskienė vaikams ir jaunimui suorganizavo pasinaktinėjimą „Žmogus – Visatos dalis“. Iš ko susidaro tas kosmosas? Kas mes esame Saulės sistemoje? Pirmoji išvykos diena baigėsi diskutuojant šiais ir kitais ,,kosminiais“ klausimais. Antroji išvykos diena buvo skirta pėsčiųjų žygiui po Varnių regioninį parką. Į komandas susiskirstę žygio dalyviai, naudodami mobiliąją virtualių atradimų platformą ,,ActionBound“, per mobiliuosius telefonus sekė maršrutą, gavo informaciją apie žygio objektus, dalyvavo pažintinėje viktorinoje. Žygio metu naudota gido sistema padidino vaikų ir jaunuolių susidomėjimą, įsitraukimą, palengvino pamatytos ir išgirstos informacijos suvokimą. Žygeiviai susipažino su Jomantų miško pažintinio tako gamtos paminklais: Jomantų ir Triliemenis ąžuolais, Jomantų akmeniu, Aklaežerisu (Vokštelisu) – unikaliu ežerėliu, kuriame kasmet kinta vandens lygis. Ėjome taku, padalintu į temines atkarpas: „Miško dievų buveinė“, „Medžiofono aikštelė“, „Kliūčių ruožas“, „Sūpuoklių aikštelė“, „Juodųjų paslapčių takas“, „Inkilų alėja“, „Zuikių mokyklėlė“. Įrengti informaciniai stendai leido papildyti žinias savarankiškai, o atokvėpio aikštelėse sėmėmės žinių iš žygio vadovo. Dar daugiau smagumo žygiui suteikė miško paslaptys ir atrakcionai, parengti tako lankytojams.
Dėkojame visiems, per dviejų dienų išvyką sutiktiems ir savo regioną pristačiusiems, Žemaitijos žmonėms!
Ačiū projekto partneriui „Žygiuojanti lapė“ už bendrystę, projekto dalyviams ir savanoriams už aktyvų dalyvavimą projekto veiklose!

Atsiliepimai

Komentuoti