Utenos miesto 759-asis gimtadienis

2020 m. rugpjūčio 28 d. ir 29 d. vyko Utenos miesto 759-asis gimtadienio „Laimės sostinės šventės“ renginiai.
2020 m. rugpjūčio 28 dieną Utenoje buvo suorganizuotas Laisvės piknikas – nemokamas pilietiškumą ugdantis vasaros festivalis. 
Nuo 16 valandos Utenoje, šalia Kultūros centro, vietinės ir respublikinės organizacijos kvietė susipažinti su jų vykdoma veikla, pristatė savo vertybes, prašė prisijungti padedant vykdyti jų misiją. 
Utenos turizmo informacijos centras "Laisvės pikniko" metu šventės dalyvius kvietė nuotraukai prie fotosienos "Laiminga Utena". Nusifotografavusieji buvo prašomi dalintis nuotrauka ant savo Facebook paskyros sienos ir taip laimėti Utenos turizmo informacijos centro prizą. Taip pat šventėje apsilankiusieji ir stabtelėję prie Utenos turizmo informacijos centro palapinės galėjo Surinkti Lietuvą – 60 magnetukų sudėti į vieną Lietuvos žemėlapį ar pasiimti nemokamą leidinį „Utenos turistinį gidą” ir po renginio pratęsti pažintį su Utenos kraštu.
Festivalio metu vyko intelektualios satyros šou „Laikykitės ten“ filmavimai, aktorės ir dainininkės Petunijos ir šiemet „Eurovizijoje“ turėjusios dalyvauti grupės „The Roop“ koncertai. Utenoje koncertavo ir Ieva Narkutė. Buvo diskutuojama apie koronaviruso įtaką ir iššūkius kasdieniam mūsų gyvenimui. Utenoje dėmesys buvo sutelktas į poveikį ekonomikai. Andriaus Tapino moderuojamoje diskusijoje dalyvavo Arnoldas Pranckevičius (Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas), Rūta Vainienė (Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė), Algirdas Stonys (verslininkas, „Telesofto“ įkūrėjas ir direktorius) ir Odeta Bložienė (verslininkė, ekonomistė, asmeninių finansų ekspertė).
Rugpjčio 29 d. Utenos turizmo informacijos centras darbavosi Utenos miesto šventėje ir kvietė šventės lankytojus domėtis Utenos  krašto turistiniais objektais, siūlė įsigyti suvenyrų, surinkti iš magnetukų Lietuvą, sudalyvauti žaidime bei nusifotografuoti prie fotosienos. 
Šventiniai renginiai (koncertai, sportiniai renginiai, spalvinga mugė, pramogos) vyko įvairiose Utenos miesto vietose – tokių priemonių imtasi dėl COVID-19 grėsmės. Laimingame mieste gyvenantiems miestelėnams ir jų svečiams netrūko geros nuotaikos ir puikių emocijų.

Atsiliepimai

Komentuoti