Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Lietuvos darniojo turizmo konkurso nugalėtojas – Utenos turizmo informacijos centras!!!

Nuo 1979 m. rugsėjo 27 d. minima Pasaulinė turizmo diena. Šia proga viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyko 5-asis Lietuvos turizmo forumas, kuriame apdovanoti pirmą kartą organizuoto Lietuvos darniojo turizmo konkurso nugalėtojai.
Ūkio ministerija, būdama PTO Darniojo turizmo komiteto atstovė Europai ir siekdama skatinti darniojo turizmo plėtrą, pasitelkė jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ dalyvius, kad bendromis pastangomis sustiprintų darniojo turizmo pozicijas šalyje. Vienas iš pasiūlymų buvo organizuoti pirmuosius Lietuvos darniojo turizmo apdovanojimus, kurie ateityje turėtų apimti visą Baltijos jūros regioną. Ūkio ministro įsakymu sudaryta komisija rinko Lietuvos darniausiuosius: kelionių organizatorių, bendruomenę, turizmo informacijos centrą, apgyvendinimo įstaigą. Šiais apdovanojimais siekiama paskatinti turizmo verslo atstovus, turizmo informacijos centrus ir bendruomenes, veiklą vykdančias pagal darniosios plėtros principus.
Tarp turizmo informacijos centrų Lietuvoje nugalėjo kasmet naujų ir įdomių darniojo turizmo produktų pasiūlantis Utenos turizmo informacijos centras, kuris aktyviai dirba jau 19 metų (nuo 1998 m.). Per 2017 metus įstaigos svetainė www.utenainfo.lt papildyta prancūzų kalba, pritaikyta mobiliesiems įrenginiams bei naudotis asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. VšĮ Utenos turizmo informacijos centras skatina vietos gyventojus ir miesto svečius daugiau laiko praleisti gamtoje, keliauti be motorinių transporto priemonių, susipažinti su turimais gamtos ir kultūros paveldo objektais, saugoti ir švarinti gamtą – šiam tikslui pasiekti organizuojami tradiciniais tapę žygiai pėsčiomis, baidarėmis, kurių metu minima ir Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Populiarindamas darnųjį turizmą jau keturis metus VšĮ Utenos turizmo informacijos centras kasmet pasiūlo naujų ir įdomių darniojo turizmo produktų – išvykstamųjų pažintinių kelionių po Lietuvą, kurių metu lankomos gražiausios, taip pat neatrastos vietos, kitų regionų bendruomenės, degustuojami kulinarinio paveldo produktai. Beje, siekdamas skatinti vietinių amatininkų veiklą, VšĮ Utenos turizmo informacijos centras prekiauja jų sukurtais gaminiais ne tik savo įstaigoje, bet ir tradicinių Utenos krašto renginių metu. Utenos kraštas pristatomas ir populiarinamas dalyvaujant tarptautinėse turizmo parodose, kurių lankytojai kviečiami užsukti į Uteną – laimingų žmonių miestą!
Darniausia kelionių organizatore pripažinta bendrovė „Delta Tours“, organizuojanti ne tik klasikines, bet ir specializuotas keliones, rengiamas pagal darniojo turizmo principus. Darniausia apgyvendinimo įstaiga pripažintas daug ekologiškų paslaugų ir pramogų siūlantis viešbutis „Babilonas“ (Kaunas), o darniausia bendruomene – Adomynės kaimo bendruomenė (Kupiškio r.), pagal istorinį, kultūrinį ir kulinarinį paveldą sukūrusi dvi edukacines programas. Papildomas apdovanojimas šioje kategorijoje kaip darniausiai ateities bendruomenei skirtas kaimų bendruomenei „Betygala“.
Ūkio ministerijos organizuojamas jubiliejinis 5-asis Lietuvos turizmo forumas šiemet buvo skirtas konkurencingam ir darniajam turizmui. Forumo metu turizmo profesionalai, verslo ir akademinės bendruomenės atstovai aptarė, kas nuveikta baigiantis 2017-iesiems, kurie Jungtinių Tautų buvo paskelbti Tarptautiniais darniojo turizmo skatinimo metais. Lietuva yra PTO narė ir atstovauja Europai šios organizacijos Darniojo turizmo komitete.

Atsiliepimai

Komentuoti