VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Edukacinės programos Aukštaitijos ekologinėje monitoringo stotyje

Edukacinės programos

Aukštaitijos ekologinė monitoringo stotis. Stotyje vykdomas ilgalaikis ekosistemos monitoringas, vertinama su tolimosiomis oro pernašomis į mūsų aplinką atkeliaujančios cheminės medžiagos, jų poveikis miško ekosistemai. Esant galimybei darbuotojai trumpai supažindins su pagrindiniais ekosistemoje vykstančiais procesais, jų stebėjimais.
Rūgštėliškio kaime galimos sezoninės edukacinės programos / ekskursijos:
• Pasivaikščiojimas su biologu – ėjimas stebint aplinkui knibždančią gyvybę, vykstančius procesus. Kas slepiasi už iš pirmo žvilgsnio nežymių gamtinių detalių ir kaip glaudžiai viskas susiję.
• Patyriminis pasivaikščiojimas – miško maudynės. Kviečiame panirti į gamtą visu kūnu: paliesti, įkvėpti, įsiklausyti į save ir pirmapradę gamtinę gyvastį. Proga pabūti natūralia gamtos dalimi ir atkreipti dėmesį į dalykus kurių dažnai nepastebime.
• Mikrokosmosas po mūsų kojomis – pro didinamąjį stiklą nersimę į samanų koralinius rifus ir susipažinsime su įprastai nematomu miniatiūrų pasauliu.
• Laukiniai maistiniai augalai – ėjimas ragaujant ir uostant, ką dėtį į sriubą, ką barstyti kaip prieskonius, o ko geriau neliesti.
• Vaistinė aplink mus - susipažinimas su aplinkiniais vaistiniais augalais.
• Žalumynai namuose - dalyviai supažindinami su maistinių daigų, ūglių auginimu namuose, jų nauda organizmui. Kiekvienas dalyvis turės galimybe individualiai sau pasiruošti mikro žalumynų sėjinuką.
• Susidraugavimo su senaisiais amatais dirbtuvės. Proga jaukiai pačiupinėti, susipažinti ir tiesiog pamėginti senuosius amatus: žvakių liejimą, juostų vijimą, verpimą rateliu ir verpstuku, pynimą iš žolių, šiaudinių sodų vėrimą.
Edukacijų/ekskursijų kaina:
20 eur. grupei (iki 10 asm.) + medžiagos
2 eur. asmeniui (kai grupė >10 asm.) + medžiagos.
Edukacijas ir ekskursijas būtina užsisakyti iš anksto.

Atsiliepimai

Komentuoti