VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

2023 m. balandžio 1 d. Ekskursija „Molėtų kraštas: tarp ežerų ir žvaigždžių“

Ekskursijos kaina asmeniui – 25 Eur.
Papildomai reikia turėti – 36 Eur (lankomų objektų bilietai, edukacinės programos, vietinio gido paslauga).
Registruotis galima telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected]
Už ekskursiją reikia sumokėti per 3 darbo dienas po registracijos.
Atsisakius vykti į ekskursiją likus 5 darbo dienoms iki kelionė pradžios – PINIGAI NEGRĄŽINAMI.
Ekskursijos aprašymas spausdinimui

EKSKURSIJOS PROGRAMA:

8:15 val. – išvykimas iš Utenos (nuo Kultūros centro, Aušros g. 49, Utena).

Edukacinė programa „Karalienės Bonos Sforcos legenda atgyja...“. Karalienės Bonos Sforcos legenda, sąsajos su Inturkės kraštu. Bonos Sforcos laikų valgių degustacija. Nieko nėra gražiau ir įdomiau, kai prieš akis matai atgyjančią legendą... Seniai seniai, kai ne kiekvienas drįso žengti į Rudesos ir Inturkės miškus, čia atkeliavo karalienė Bona su palyda. Žirgai, emocijų šėlsmas ir gniuždanti baimė... Lemtingas Inturkės kraštui įžadas...Ką veikė didingoji Bona klaidžiuose miškuose? Ką pažadėjo, melsdama Dievo pagalbos?

Lietuvos etnokosmologijos muziejus. Ekskursijos metu per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, ramiai kilsime aukštyn. Septyniose erdvėse pristatomi skirtingi žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu – senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės. Pajausime Etnokosmologijos muziejaus unikalumą, ryšių su Kosminiu pasauliu įvairovę.

Edukacinės programos metu turėsite galimybę paragauti garsiosios, ant laužo virtos „Firminės Rimydžių žuvienės“. Tai mamos Irenos ir tarptautiniuose virėjų čempionatuose dalyvaujančio sūnaus Tomo ypatingo skonio žuvienė. Edukacijos metu stebėsite, kaip žuvienė verdama ant laužo katile ir klausysitės pasakojimo apie virimo procesą. Žuvienei išvirus, skambant dainai apie žvejus, būsite kviečiami prie stalo. Pasisotinus gardžios žuvienės, Irena visus kvies ne tik bendrai dainai, bet ir žuvelę pagauti su mini meškerėle. Būsite išlydimi su maršu!

Dubingių piliavietė. Dubingių pilis – svarbus XIV – XVIII a. Lietuvos kultūros, pramonės, gynybos centras, mena karą su Kryžiuočių ordinu, reformaciją – reikšmingas mūsų istorijos epochas. Pilis susijusi su žymių to meto asmenų (Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės ir kitų) gyvenimu ir veikla. Dubingiai neatsiejami nuo Radvilų giminės iškilimo ir suklestėjimo istorijos. Nuo 2012 m. piliavietėje lankytojų laukia eksponavimui paruošti išlikę Radvilų rūmų fragmentai, uždengti gaubtu, bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vieta su Radvilų laidojimo panteonu.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
autobuso nuoma ir ekskursijos organizavimo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
papildomos išlaidos – 36 Eur (lankomų objektų bilietai, edukacinės programos, vietinio gido paslauga).


KELIONĖS ORGANIZATORIUS:

Kelionės aprašyme naudotų nuotraukų šaltinis: https://www.infomoletai.lt/

Prekė įtraukta į krepšelį