Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Kelionė į Islandiją (galimos įvairios datos)

Kelionės kaina asmeniui – 1490 Eur + lėktuvo bilietai.
Registruotis galima telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected]
Kelionės avansą 500 Eur
+ lėktuvo bilietų kainą reikia sumokėti per 3 darbo dienas po registracijos.
Galimos kelionės datos >>>
Kelionės atsisakymo sąlygos: https://atraskislandija.lt/kelioniu-sutartis/

Kelionės programa spausdinimui (rugpjūčio 5-12 d.)

Nuostabi Islandijos gamta pakeri kiekvieną, panorusį ją geriau pažinti. Keliaudami po šią šalį tikrai atrasite kažką nauja, neregėta ir neįtikėtina. Geologiniu požiūriu Islandija yra labai aktyvi – tirpsta ledynai, veržiasi ugnikalniai, formuojasi naujos upės, senos išdžiūsta, todėl kelionė yra žavi ir nenuspėjama. Į Islandiją galima keliauti daug kartų, nes kiekviena nauja išvyka į šią šalį atrodo kitokia, kaskart meta naujus iššūkius ir neleidžia nuobodžiauti.
Ši kelionė yra populiariausias keliautojų pasirinkimas. Joje pamatysite viską kuo garsėja Islandija ir dar šį tą daugiau. Nepraleisime progos paskanauti vietinių patiekalų ir gėrimų.
Siūlome pažiūrėti šiuos vaizdo įrašus apie šalį. Vaizdo įrašuose filmuoti objektai nebūtinai atitinka mūsų kelionės matomų objektų, tačiau puikiai atsipindi šalies grožį.

KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA. Atvykstame į Islandiją.
Iš Utenos autobusu vykstame į oro uostą. Skrydis į Islandiją. Atvykusius  Jus į Islandijos Keflaviko oro uostą, pasitiks lietuviškai kalbantis kelionės vadovas. Padidinto pravažumo automobiliu vyksime į komfortiškus laikinuosius namus. Įsikursime, susipažinsime ir sulauksime staigmenos – tradicinio islandiško patiekalo, paruošto kelionės vadovo.

2 DIENA. Auksinis ratas: Pingvellir – Geysir – Gullfoss – Karštosios versmės.
Išvykstame į Pingvellir nacionalinį parką. Šio parko ežero pakrantėje įkurtas seniausias iki šiol veikiantis parlamentas Altingas. Ši vieta taip pat įdomi ir geologiniu požiūriu. Čia viena nuo kitos tolsta tektoninės plokštės! Vienoje pusėje – Šiaurės Amerikos, o vos už kelių žingsnių – Eurazijos tektoninė plokštė. Jos viena nuo kitos kasmet tolsta apie 2 cm. Vėliau aplankysime įspūdingiausią Europoje krioklį, patekusį į gražiausių pasaulyje krioklių dešimtuką – krioklį Gullfoss. Jis susiformavo iš ledyninės galingosios Hvita (Baltoji) upės, kuri išteka iš Langjokull (ilgojo ledyno). Vasarą iš tirpstančio ledyno ištekančios Langjokull Hvitos upės vandens lygis pakyla, todėl krioklio vandens debitas pasiekia iki 140 kubinių metrų per sekundę. Pasigrožėję kriokliu išvykstame stebėti netoliese susiformavusio geizerių parko, kuriame matysite Strokkur geizerį kuris kas 8 minutes palepina vidutiniškai 30 metrų vandens srovės išsiveržimu.
Pasigėrėję nuostabiais vaizdais, turime galimybę išsimaudyti karštosiose versmėse (pagal turistų pageidavimus).
Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.3 DIENA. Pietinė pakrantė: Seljalandsfoss – Skogafoss – Dyrholaey.
Išvykstame į nuostabią pietinę pakrantę. Ekskursijos pradžia – Lavos centras. Modernus ir interaktyvus muziejus leis susipažinti su ugnikalnių sistema. Toliau vykstame prie įspūdingo Seljalandsfoss krioklio. Vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti aplinkui. Važiuodami Skogafoss krioklio link turėsime galimybę pamatyt ugnikalnį Eyjafjallajokull, kuris 2010 išsiveržęs sukėlė nemažai problemų visam Europos žemynui. Skogafoss krioklys dėl įspūdingo gamtos ypatumo yra vienas garsiausių ir labiausiai fotografuojamų krioklių visoje Islandijoje. Toliau važiuojame į Dyrholaey kyšulį, pamatysime ne tik gražų panoraminį vaizdą, bet ir gamtos parką, kuriame gausu nacionalinių paukščių. Pagaliau gražiausias Islandijoje juodojo smėlio paplūdimys Reynisfjara. Vaikščiodami paplūdimiu matysimedidžiulius bazalto stulpus ir riaumojančio Atlanto bangas.
Pagal visos grupės pageidavimą yra galimybė aplankyti kraštotyros muziejų.
Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

4 DIENA. Kalnai: Landmannalaugar – Hekla.
Išvykstame į Landmannalaugar spalvotų kalnų masyvą Fjallabak gamtos rezervate. Tai yra tikrai reta teritorija tiek geologiniu, tiek estetiniu požiūriu. Pats Landmannalaugar susideda iš vėjo nuvalytų magminių (riolito) uolienų kalnų tipo, sukuriančio visą akinančios spalvos spektrą. Raudonos, rausvos, žalios, mėlynos ir auksinės geltonos spalvos atspalviai sukuria eterinę vietą. Gilūs slėniai ir apsamanoję kalnai atveria spalvingą gamtos grožį. Visą vasarą tai yra viena iš populiariausių vietų žygiams pėsčiomis. Pakeliui į nakvynės vietą pamatysime vis dar aktyvų ugnikalnį Heklą. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės snieginga kepurė matoma daugelio kilometrų atstumu. Vos per kelias dienas Jūs iš tikrųjų pajusite ugnies ir ledo šalį.
Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

5 DIENA. Jokulsarlon – ledyno ežeras.
Išvykstame link aukščiausio Hvannadalshnjukur  Islandijos taško ir didžiausio Europos Vatnajokull ledyno, kuriame slepiasi ne vienas paslaptingas ugnikalnis. Tirpstant ledynui susiformavo Jokulsarlon ledyno ežeras, kuriame pamatysite plaukiojančius ledkalnius! Šios ledo masės atskyla nuo Vatnajökull ledyno ir nuplaukia į atvirą vandenyną, todėl galime ledkalnius pamatyti iš arti. Esant galimybei galėsime paplaukioti valtimis tarp šių ledkalnių ir pamatyti tirpstančio ledyno briauną. Kartais tarp ledkalnių yra galimybė pamatyti ruonius. Pasigrožėję ledkalniais keliausime į Eldhraund lavos laukus. Jie susidarė masyvių Lakio ugnikalio išsiveržimų metu ir padengė 560 kvadratinių kilometrų teritorijos. Tai buvo vienas galingiausių lavos išsiveržimų islandų  istorijoje.
Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.6 DIENA. Kleifarvatn – Seltun – Blue Lagoon.
Išvykstame prie didžiausio Reykjanes pusiasalio ežero Kleifarvatn, kurio gylis vietomis siekia iki 97 metrų ir užima 8 km² plotą. Įdomu tai, jog ežeras neturi nei ištakų, nei intakų. 2000 metais po stipraus vykusio žemės drebėjimo ežeras stipriai nuseko ir beveik išnyko, tačiau po dviejų metų dėl vėl įvykusio žemės drebėjimo, ežeras po truputį pradėjo kaupti vandenį ir pasiekė beveik savo pradinį lygį. Toliau atvykstame prie geoterminės zonos Seltun, kur galėsime stebėti verdantį purvą ir mineralais nuspalvintą žemės uolieną. Vykstame Keflaviko miesto kryptimi. Šis miestas apipintas daugybės legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 2000 metrų gylio žemės gelmių. Privažiuosime prie Fagradaljall ugnikalnio suformuotų lavos laukų, šio ugnikalnio išsiveržimas buvo stebimas nuo 2021 kovo mėnesio.
Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

7 DIENA. Reikjavikas – Šiauriausia Europos sostinė.
Pažintis su šiauriausia pasaulyje sostine – Reikjaviku, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų, aplankysite savitos architektūros Halgrimo bažnyčią – aukščiausią statinį Islandijoje, miesto katedrą, seniausią iki šio veikiančio parlamento pastatą, unikalaus dizaino Harpos koncertų rūmus. Esant pageidavimui, pasiūlysime užsukti į vietinę užeigą paskanauti nacionalinių patiekalų. Turėsite laisvo laiko pasivaikščioti po Reikjaviką.
Grįžę į namus, mėgausimės tradicine islandiška virtuve.

8 DIENA. Laukia kelionė namo.
Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio, laiko galėsime aplankyti dar kelias lankomas vietas. Su savo bagažu vykstame į Keflaviko oro uostą. Skrydis į Vilnių. Iš oro uosto autobusu vykstame į Uteną.

KELIONĖS INFORMACIJA:

Į kainą įskaičiuota:
7 nakvynės gyvenamajame name.
Gyvensime privačiuose gyvenamuosiuose namuose, kuriuose yra viskas, kas reikalinga keliautojo kasdieniniam gyvenimui. Bendra: virtuvė, 1 arba 2 sanitariniai mazgai (tualetas, dušas/vonia), visam namui, svetainė. Miegamieji dviviečiai kambariai. Patalynė ir rankšluosčiai namuose yra. Asmeninėmis higienos priemonėmis reikėtų pasirūpinti patiems (šampūnas, dantų pasta ir t.t.). Visos kelionės metu gyvensime vienoje vietoje.
Pažintinė programa.
Transporto paslaugos šalies viduje pagal kelionės programą
Maršrutui pritaikytas vidutinės klasės 9 vietų automobilis: VW Caravelle, MC Vito ar panašios klasės automobilis.
Grupės vadovo paslaugos šalies viduje (lietuvių k.).

Į kainą neįskaičiuota:
Lėktuvo bilietai
.
Išlaidos maistui – apie 130 Eur (maistas perkamas Islandijoje).
Išlaidos pramogoms (pramogų kainos pateiktos apačioje).
Kelionės draudimas
Arbatpinigiai gidams.
Asmeninės išlaidos.

Pastabos:
Susirinkus grupei organizuojamas pervežimas Utena – oro uostas – Utena.
Kelionės metu maršrutas, lankomų objektų tvarka, skaičius ir eiliškumas atsižvelgiant į aplinkybes (oro salygas ir/ar kintančius gamtos objektus) gali keistis.
Kelionei reikalingas 6 mėn. po kelionės pabaigos galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
Organizatorius neatsako už valstybinių institucijų apribojimus susijusius su Covid-19.
Mūsų kelionės nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo, tačiau keliautojas turi pats atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę ir kelionės metu laikytis saugumo reikalavimų.

Kelionės programoje esančių rekomenduojamų pramogų kainos:
Lavos centras ~21 Eur.
Landmannalaugar kalnų stovyklavvietės mokestis ~4 Eur.
Ledyno ežere pasiplaukiojimas valtimis ~90 Eur.
Keliautojų grupės pageidavimu, kelionės metu, galima bus pasinaudoti šiomis pramogomis:
Kraštotyros muziejus ~ 14 Eur.
Maudynės autentiškam geoterminiam baseine ~ 21 Eur.
Užgesusio kraterio žiūrėjimas ~ 4 Eur.
Flyover Iceland (imitacinis skrydis (filmas) virš gražiausių Islandijos vietų) ~ 30 Eur.

KELIONĘ ORGANIZUOJA:

Naudotų nuotraukų šaltinis: https://atraskislandija.lt

Prekė įtraukta į krepšelį