Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

2023 m. spalio 14 d. Ekskursija „Tarpukario etiudai“

Ekskursijos kaina: 40 Eur/asmeniui
Papildomai reikia turėti: 45,00 Eur (ekskursija „O prie Smetonos“, Smetoniški pietūs, Ekskursija Birštone, Ekskursija „Apie meilę, košę ir taiką“)
Registruotis telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected]

SVARBI INFORMACIJA:
Už ekskursiją reikia sumokėti per 3 darbo dienas po registracijos.
Atsisakius vykti į kelionę likus 5 darbo dienoms iki kelionė pradžios – PINIGAI NEGRĄŽINAMI.
Į kainą įskaičiuota: autobuso nuoma, lydinčio gido paslaugos, organizavimo paslauga.

Ekskursijos programa spausdinimui 

MARŠRUTAS: Utena - Kaunas - Birštonas - Prienai - Utena

EKSKURSIJOS PROGRAMA:

8:00 val. – Išvykimas iš Utenos (nuo Kultūros centro, Aušros g. 49, Utena).
Teatralizuota ekskursija Kaune „O PRIE SMETONOS ... “

   

Miestai kaip ir žmonės gimsta, auga, sensta ir miršta. Tik miestai gyvena daug ilgiau... Todėl kiekviena gatvė, kiekvienas skersgatvis byloja savo senas istorijas apie pastatus, žmones, kurie čia kadaise gyveno, juokėsi, verkė, džiaugėsi ar buvo nusivylę... Ponia Adelė kviečia, pasivaikščioti Laikinosios sostinės gatvėmis ir pasiklausyti nostalgiškų prisiminimų - „O prie Smetonos buvo ....“ Susitikimo vieta – Laikinosios sostinės prezidentūros sodelis. Pirmiausiai trumpai apžvelgsime istorinį kontekstą ir aplinkybės, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Toliau mūsų kelias vingiuos Laisvės alėja nuo „Aušros mergaičių gimnazijos“ iki pat tolimojo Kauno Soboro. Būtinai užsuksime į Nepriklausomybės aikštę, menančią šalies garbingą istoriją. Sužinosite kur sklandė bohemiškoji miesto dvasia ir kur skambėjo Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko šlageriai. Ir dar tai, ko pašaliečiui nepasakojama...

Smetoniški pietūs restorane Porto Pino Art. (Buljonas su profitroliais, lydekos kotletukas su grietinėlės padažu, keptais burokėliais, apkepta bulvių ir moliūgų koše, tirštas kompotas)

Birštone kasmet sveikatos besisemiantis ponas papasakos miesto istoriją ir kurortinius meilės romanus. Klajosim, klausysim, stebėsimės!

   

16:00 – 17:30 Prienuose laukia nepaprasta kelionė laiku „Apie meilę, košę ir taiką“... 1937 m. gegužės 28 d. penktadienį Marytė Bendoriūtė gauna laišką iš savo mylimojo – eilinio pėstininko Vinco. Koks džiaugsmas ir kokia laimė, kad brangus bernelis pašauktas į artimiausią 5-ąjį Kęstučio pėstininkų pulką Prienuose. Marytė, gi, čia pat, tik nuo Bagrėno kalno nusileis, ir jau gali pasimatyti ar net į kareivių klubą užsukti. Svarbiausia grįžti iki komendanto valandos! O ir laiškai greitai nukeliauja, paštininkei Antosei ką gero į ranką įbrukus. Vincelis visada pasiilgęs, pasitinka ne tuščiomis – tai apelsiną iš kišenės, tai vynuogių kekę iš užančio. Marytė tiki, kad netruks pusantrų metelių prabėgti, o tada jau ir apsives, statys namus, augins vaikus. Ar išsipildys Marytės svajonė? Sužinosim kartu kulniuodami po Prienų karinį miestelį ir Beržyno parką!
Ištvermę stiprinsime kareiviška koše!

 

Grįžimas namo apie 20:00 - 21:00 val.

EKSKURSIJĄ ORGANIZUOJA:

Prekė įtraukta į krepšelį