Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

2024 m. lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Ekskursija „Kalėdinė Varšuva“

2 dienų kelionė „Kalėdinė Varšuva“ 2024 m. lapkričio 30 – gruodžio 1 d.

Registruotis telefonu: +370 687 21938 arba elektroniniu paštu: [email protected]

1 DIENA
4:30 ryte
išvyksime iš Utenos kultūros centro aikštelės (Aušros g. 49, Utena), pasieksime Lenkijos sostinę Varšuvą – miestą „pakilusį iš pelenų“. Apžvalginė ekskursija autobusu. Ekskursija pėsčiomis prasidės nuo Varšuvos kultūros ir mokslo rūmų apžvalgos aikštelės*. Kelsimės į 114 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Grožėsimės iš paukščio skrydžio atsiveriančia miesto panorama.

Keliaudami Karališkuoju traktu – lenkiškaisiais Eliziejaus laukais – pamatysime prabangius rūmus – dabartinę Prezidentūrą – Lenkijos prezidento rezidenciją. Šioje gatvėje yra susitelkę ir reikšmingiausios švietimo įstaigos: didžiausias šalyje – Varšuvos universitetas ir Mokslų akademija. Žvalgydamiesi po teritoriją išvysime paminklus garsiajam poetui, kūrusiam romantiškus eilėraščius Lietuvai, kuri jam – brangesnė už sveikatą – Adomui Mickevičiui, ATR vadovui Juzefui Poniatovskiui ir maištautojui, gūdžiais viduramžiais paneigusiam, jog Žemė yra Visatos centras – Mikalojui Kopernikui. Ekskursiją tęsime Šv. Kryžiaus bažnyčioje, kurioje ilsisi žymiausio lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno ir Nobelio literatūros premijos laureato Vladislavo Reimonto širdys. Apžiūrėsime ir šalia esančius „grojančius“ Šopeno suoliukus. Ekskursija pėsčiomis po Varšuvos senamiestį.

Koperniko mokslo centras* arba laisvas laikas. Per dvejus metus iškilęs Koperniko mokslų centras užima 20 tūkst. kv. metrų teritoriją, o duris atvėrė 2010 metų lapkričio mėnesį. Apie 365 mln. zlotų kainavęs projektas buvo sukurtas Varšuvos savivaldybės, Lenkijos švietimo ministerijos ir Lenkijos mokslo ir aukštojo išsilavinimo ministerijos iniciatyva. Net 207 mln. zlotų buvo gauta iš Europos Sąjungos fondų. Šį technologijų muziejų geriausia būtų vadinti laboratorija. Čia nėra jokių gidų ar popierinių informacinių bukletų, kuriuose būtų pasakojama istorija. Prie kiekvieno eksponato tik instrukcija. Pažinti jį privalo pats lankytojas – liesdamas, klausydamas, ragaudamas ar žiūrėdamas. Labai įdomi vieta!