2020 m. gegužės 9-10 d. Kelionė į Latvijos Kuržemę ir Lietuvos Žemaitiją

Svarbi informacija:
Laisvų vietų nėra!

Avansas - 30 Eur.
Registruotis į laukiančiųjų sąrašą galima tik telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected]

Kelionės programa spausdinimui

KELIONĖS PROGRAMA:

1 diena (gegužės 9 d. šeštadienis)
6:30 val. ryte išvykimas iš Utenos (nuo Utenos kultūros centro, Aušros g. 49, Utena).
Ekskursija su degustacija po saldainių fabriką*, kur gaminami saldainiai „Gotina“ (Karvutė). Jau daugiu nei 50 metų Saldaus miestelyje iš ką tik gauto pieno gaminami saldainiai „Gotiņa“. Pienas virsta skaniais saldumynais, kurių nuostabus skonis gražina atgal į vaikystę, primena saulės užlietas pievas ir džiaugsmo kupiną kasdienybę. „Gotiņa“, marmeladas, šerbetas, irisai, uogos šokolade ir kiti skanėstai yra meistrų rankų darbas – pagaminti su meile, kad kasdienybė padovanotų Tau kuo daugiau saldžių akimirkų!
Šiitake ( shiitake ) grybų ūkis* ne bet kur, o ant medžių... Jau daugiau nei prieš 1000 metų jie buvo naudojami ne tik maistui, bet ir gydymui. Gurmanai jį vadina išskirtiniu delikatesu. Čia sužinosime grybų auginimo paslaptis ir paragausime ypatingai gardžios sriubos...
Ekskursija po vėjų miestą ir kurortą Liepoją. Jis siejamas su senovinėmis siauromis gatvelėmis, balto smėlio paplūdimiais, užsuksime į Šv.Trejybės katedrą, Šv. Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvę, šiaurinį molą, kūrybinius kvartalus, Latvijos muzikantų garbės alėją, parkus... Užsuksime į restoraną „Pastnieka Maja“*. Restoranas – paštininko namai – geriausias Liepojos architektūros interjeras. Skanausime „Liepajas mencini“ (menkė šalto rūkymo su bulvėmis, svogūnais, krapais su grietinėlės padažu, užkepta moliniame inde).
Mariso Čaklajaus jubiliejinis koncertas Liepojos koncertų salėje „Didysis gintaras“. Tai moderni koncertų salė, savo išvaizda primenanti gintaro gabaliuką.
Nakvynė viešbutyje Liepojos miesto centre.

2 diena (gegužės 10 d. sekmadienis)
Pusryčiai.
Ekskursija po Kretingos Pranciškonų vienuolyną Vienuolių takais"*. Ekskursijos metu aplankysime Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, bažnyčios bokštą, vidinį vienuolyno kiemelį, Kankinių koplyčią, bažnyčios įkūrėjų kriptą, Kankinių kriptą, Lurdą. Sužinosime vienuolyno bei bažnyčios atsiradimo istoriją, kuo ypatingos trejos bažnyčioje esančios durys, kokiais stebuklais garsėja šv. Antano altorius, kokia rutina gyvena vienuoliai, kokie žmonės buvo užmūryti bažnyčios rūsiuose.
Grafų Tiškevičių dvaras* Kretingoje išgyvena tikrą renesansą. Kur puoselėjamos grafų tradicijos, rūpestingai tvarkomas parkas ir Žiemos sodas su Oranžerija. Čia auga vėduoklinės palmės, bananmedžiai, vijokliniai augalai, upeliuose gyvena dekoratyvinės žuvys.
Japoniško sodo* lankymas. Tai Unikalus didžiausias Europoje 16 ha Meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su tūkstančiu bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis, tvenkiniais. Kūrėjas sako, kad norėjo būti laimingas, todėl meistriškai sukurta aplinka, kalvos, upeliai, augalai, akmenys, atmosfera tarsi atgaiva sielai ... Taigi, ekskursija su gidu Šarūnu Kasmausku garantuoja gerą emociją, ryšį su gamta, o ekskursijos pabaigai gersime arbatą ir šnekėsimės apie gyvenimą.

Į kainą įskaičiuota: autobuso nuoma; gido paslaugos; bilietas į koncertą; nakvynė su pusryčiais; ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota*: medicinos išlaidų draudimas; bilietai į lankomus objektus, vietinių gidų paslaugos, audiogido nuoma, vakarienė, arbatos gėrimas japoniškame sode ~ 40 €.

Ypatingai svarbi informacija:
Į užsienį galima vykti tik turint 3 mėnesius galiojantį (skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos) pasą arba asmens tapatybės kortelę.
Rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, vykstant į šią kelionę taip pat galioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

KELIONĘ ORGANIZUOJA:

Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 13710.
Prievolių įvykdymo laidavimo draudimo polisas Nr. KOFG 001501, kuris galioja iki 2021.01.06.
Nuotraukos šaltinis: http://www.atrasklatvija.lt/2018/06/14/itrauk-liepoja-i-savo-planus/

Prekė įtraukta į krepšelį