VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Aukštaitijos ekologinė monitoringo stotis

Gamta

Aukštaitijos ekologinė monitoringo stotis. Stotyje vykdomas ilgalaikis ekosistemos monitoringas, vertinama su tolimosiomis oro pernašomis į mūsų aplinką atkeliaujančios cheminės medžiagos, jų poveikis miško ekosistemai. Esant galimybei darbuotojai trumpai supažindins su pagrindiniais ekosistemoje vykstančiais procesais, jų stebėjimais.

Rūgštėliškio kaime galimos sezoninės edukacinės programos / ekskursijos:
• Pasivaikščiojimas su biologu – ėjimas stebint aplinkui knibždančią gyvybę, vykstančius procesus. Kas slepiasi už iš pirmo žvilgsnio nežymių gamtinių detalių ir kaip glaudžiai viskas susiję.
• Patyriminis pasivaikščiojimas – miško maudynės. Kviečiame panirti į gamtą visu kūnu: paliesti, įkvėpti, įsiklausyti į save ir pirmapradę gamtinę gyvastį. Proga pabūti natūralia gamtos dalimi ir atkreipti dėmesį į dalykus kurių dažnai nepastebime.
• Mikrokosmosas po mūsų kojomis – pro didinamąjį stiklą nersimę į samanų koralinius rifus ir susipažinsime su įprastai nematomu miniatiūrų pasauliu.
• Laukiniai maistiniai augalai – ėjimas ragaujant ir uostant, ką dėtį į sriubą, ką barstyti kaip prieskonius, o ko geriau neliesti.
• Vaistinė aplink mus – susipažinimas su aplinkiniais vaistiniais augalais.
• Žalumynai namuose – dalyviai supažindinami su maistinių daigų, ūglių auginimu namuose, jų nauda organizmui. Kiekvienas dalyvis turės galimybe individualiai sau pasiruošti mikro žalumynų sėjinuką.
• Susidraugavimo su senaisiais amatais dirbtuvės. Proga jaukiai pačiupinėti, susipažinti ir tiesiog pamėginti senuosius amatus: žvakių liejimą, juostų vijimą, verpimą rateliu ir verpstuku, pynimą iš žolių, šiaudinių sodų vėrimą.

Atsiliepimai

Komentuoti