2004 m. buvo pašventintas kertinis Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčios akmuo. Netrukus iškilo ir pati bažnyčia. Pastatas raudono mūro sienomis atliepia senąją Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią, tačiau stebina netradicine šiuolaikine architektūra. Architektų Ričardo Krištapavičiaus ir Mindaugo Jamanto kūrinyje Dievo apvaizdos simbolį atvaizduoja bažnyčios formos: akies liniją pagrindinėje bažnyčios dalyje atkartojanti elipsė sudaro kompoziciją su trikampio plano varpinės bokštu. Bažnyčios puošyba – minimalistinė. Vidaus sienos – atvirų raudonų plytų, taip pat atviros metalo konstrukcijos, dažytos betono liejinių kolonos, medinės klausyklos. Presbiterijos erdvėje yra Utenos krašto skulptoriaus Valentino Šimonėlio suprojektuoti, iš lietuviško akmens iškaldinti altorius ir sakykla.
Iškilmingumo šiai sakralinei erdvei suteikia virš altoriaus iškilę erdviniai vitražai – Dievo Apvaizdos simbolis ir Kristaus figūra. Presbiterijos langus puošia taip pat erdviniai vitražai, vaizduojantys angelus, o bažnyčios languose sumontuotos įdomios savo meniniu sprendimu Kryžiaus kelio vitražinės stotys. Visų vitražų autorius prof. Kazys Morkūnas (1925-2014). Meniniu atžvilgiu tai analogo Lietuvoje neturintis atvejis, ne tik savo modernistine – minimalistine išraiška, bet ir vieninteliu tokio tipo sprendimu, būtent „Kryžiaus kelio“ stotys kaip vitražai. Vitražai sumontuoti 2008–2011 metais.
Pastaba: Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje (Aušros g. 78C, Utena) žmonės gali atrasti vieno garsiausių vitražistų Kazio Morkūno (1925-2014) vitražus. Bažnyčia atvira visą dieną.
+33
NUOSTABI BAŽNYČIA, labai graži labai malonūs kunigai.