Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Jurginų slėnis

Gamta

Jurginų slėnis savo metus skaičiuoja nuo 2015-ųjų. Taip šią vietą pavadino Sudeikių daugiafunkcio centro bendruomenė, kai Alaušo ežero pakrantėje pasodino kiemų gėlynuose nebetilpusius ir nereikalingais tapusius 102 jurginų gumbus. Kitais metais čia sužydo jau 220 kelmų. Ir taip kasmet slėnis išauga maždaug šimtu kelmų daugiau. 2021-ųjų pavasarį jų pasodinta jau 720. Čia vietą atranda ne tik nebereikalingi gumbai: žmonės pamilo šį slėnį ir noriai dalinasi savo kiemuose auginamais jurginais. Todėl slėnis darosi vis spalvingesnis ir turtingesnis – pražydęs vilioja pasigrožėti daugiau kaip 30 spalvų. O jurginų sodinimo ir jų derliaus nuėmimo darbai tapo smagiomis pavasario ir rudens talkomis, kurias vienija bendrystė ir noras puošti savo kraštą.
Jurginų slėnis į Sudeikius atnešė ir tradicine tapusią Jurginų žydėjimo šventę, minimą kiekvienų metų pirmąjį rugsėjo šeštadienį. Tai viena gražiausių ir nuotaikingiausių švenčių Sudeikių mietelyje – sudeikiečiai ir miestelio svečiai kartu dainuoja, šoka, vaišinasi, organizuoja loterijas.
Lankymosi sąlygos: jurginai pradeda žydėti birželio pabaigoje ir žydi iki rugsėjo pabaigos (priklauso nuo oro sąlygų). Gausiausiai žydi rugsėjo pradžioje.
Jais grožėtis galima vaikščiojant palei Alaušo ežero pakrantę (lankymosi valandų, apsilankymo mokesčio nėra).

Atsiliepimai

Komentuoti