Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Krašuonos parkas

Gamta

Utena – tai miestas, kurį galima pereiti iš vieno galo į kitą per žaliąsias jo erdves. 2015 m. baigus tvarkyti teritoriją Krašuonos upelio pakrantėje, atnaujintas Krašuonos parkas įsiliejo į bendrą Utenos miesto viešųjų erdvių želdinių sistemą. Šis žaliasis koridorius jungia miesto centrą ir Krašuonos gyvenamųjų namų kvartalą. Čia nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, tilteliai, įrengtos sportinės veiklos ir poilsio zonos, kruopščiai tvarkomi želdiniai. Čia yra įrengta šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelė, todėl parke nuolat renkasi miesto gyvūnų mylėtojai.
Parkas žavi šiandieninio funkcionalumo ir istorinių akcentų derme. Jis įkurtas buvusios Utenos dvaro sodybos teritorijos prieigose. 1990 m. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga parke pasodintas Atgimimo ąžuolynas, o 2006 m., artėjant Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui, čia pasodintas ir Lietuvos tūkstantmečio ąžuolynas.

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Ka
  Karolina
  2024-04-05

  Šudas yra. Nes labai nešvariai ir prikakota šunų. Ar galėtume šunų neleisti į parką!!!

 • Ga
  Gamtos mylėtoja
  2019-10-29

  Gražu pasivaikščioti. Taip pat siūlyčiau aplankyti Saldutiškio dvarą, kaip jį rasti galite pasižiūrėti čia https://www.gamtosparkai.lt/object/saldutiskio-dvaro-parkas/