Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Išvyka po Aukštaitijos regioną

Projektas „Pažink Lietuvos regionus iš arčiau“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0004 finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
Projekto tikslas – prisidėti prie Utenos miesto Vietos plėtros strategijos įgyvendinimo tikslų, vykdant sociokultūrines veiklas, skirtas mažinti socialinę atskirtį vaikams ir jaunuoliams. Projekto metu dalyviai bus supažindinti su visais 5 Lietuvos regionais: Aukštaitija, Dzūkija, Žemaitija, Suvalkija ir Mažąja Lietuva.
2022 m. spalio 22 d. VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, kartu su projekto partneriu – Keliautojų ir aktyvios gyvensenos asociacija „Žygiuojanti lapė“, suorganizavo penktąją interaktyvią pažintinę-edukacinę išvyką – po Aukštaitiją. Projekto dalyviai ankstesnių išvykų metu keliavo po Žemaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Mažąją Lietuvą.
Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas. Aukštaitija pasižymi tarmių, tradicinių papročių, tradicinės architektūros, gyvensenos ir kt. istorinio etnokultūrinio paveldo įvairove.
Pirmasis išvykos sustojimas – Lietuvos Etnokosmologijos muziejus, kur vyko ekskursija „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“.
Vėliau dalyviai vyko į  Dubingių piliavietę ir dalyvavo ekskursijoje „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologinis paveldas“ ir edukacinėje programoje „Radvilų virtuvė. Radvilų troškinys“.
Ekskursijos metu dalyviai lankėsi Dubingių žirgyne (mini zoo), keliavo į Mindūnus ir dalyvavo žygje Ščiurio rago pažintiniame take.
Šventinės vakarienės kavinėje „Vilkasalė“ metu vyko diskusijos, projekto veiklų apibendrinimas.
Ačiū projekto partneriui „Žygiuojanti lapė“ už bendrystę, projekto dalyviams ir savanoriams už aktyvų dalyvavimą projekto veiklose!

Atsiliepimai

Komentuoti