VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Paminėta Pasaulinė turizmo diena

Pasaulinė turizmo diena Utenoje paminėta neskaičiuojant laiko
Autorė: Violeta Develienė

2022 m. rugsėjo 27 d. Pasaulinė turizmo diena Utenoje paminėta neskaičiuojant laiko, juk keliauti yra vienas iš maloniausių laisvalaikio užsiėmimų. Utenos turizmo informacijos centro darbuotojai kelionių entuziastus kvietė aplankyti Utenos kraštotyros muziejaus ekspozijas, Miesto sode pasivaikščioti Bernardo Luono šeimos istoriniais takais, pasidžiaugti bendryste, rudenėjančiais parkais, skverais, parodomis bei susipažinti su garsiojo kino pradininko Jono Meko filosofija.
Ekskursantus pasitikusi Utenos kraštotyros muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Bronislava Juknevičienė pristatė senovinių laikrodžių kolekciją, papasakojo apie laiko matavimo prietaisus ir kalendorius. Muziejuje buvo galima apžiūrėti archyvines fotografijas ir įsiamžinti prie unikalios, šių metų Utenos miesto šventei sukurtos laikrodžių fotosienelės „Laimingi laiko neskaičiuoja“.
Miesto sode Utenos istorinio paveldo tyrinėtoja Roma Jančauskienė pakvietė susipažindinti su Bernardo Louno (Borucho Laco) ir jo šeimos gyvenimo bei veiklos vietomis Utenoje, papasakojo apie iškilųjį kraštietį, jo nuopelnus, atsidavimą medicinai ir visai žmonijai, taip pat apie neįkainojamą indėlį į medicinos pažangos vystymą visame pasaulyje.
B. Lounas vaikystę praleido Utenoje, vėliau kartu su šeima emigravo į JAV. 1985 m. apdovanotas Nobelio taikos premija, 2002 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi. 2018 m. jam suteiktas Utenos krašto garbės piliečio vardas už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, gyvybiškai svarbius išradimus kardiologijoje, už visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą pasaulinėje federacijoje „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ bei Utenos krašto vardo garsinimą pasaulyje. Miesto sode jaukiai įsitaisius ant Bernardo Louno vardo suolelio galima ne tik išklausyti įrašytus pasakojimus, bet ir išgirsti unikalų Nobelio taikos premijos laureato, garsaus kardiologo, defibriliatoriaus išradėjo Bernardo Louno balsą, įsiklausyti į jo mintis. Miela smulkmenėlė: kad įrenginys veiktų, elektros teks pasigaminti sukant specialią įtaiso rankenėlę.
Po pažinties su išradėju, Miesto sodo istorija ir augmenija, Vyžuonos parku buvo nukeliauta prie Utenos kultūros centro, kur direktorius Erikas Druskinas pristatė savo įdėją apie Laimės skverą. Pievelę šalia kultūros centro jau puošia šešios stilizuotos skulptoriaus Kęstučio Musteikio angelų skulptūros, laukiama dar dviejų, angelams renkami vardai.
Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė pasveikino Pasaulinės turizmo dienos dalyvius įveikus pažintinį maršrutą ir pakvietė apsilankyti Algirdo Gaižausko dailės darbų parodoje bei kavinėje pasivaišinti desertu. Po kelionės buvo aptariamos naujų maršrutų idėjos, pasidalinta įspūdžiais. Užpalietė poetė, kraštotyrininkė Regina Abukauskienė atsisveikindama ištarė paprastus bet labai nuoširdžius žodžius: “Ačiū visiems organizatoriams už šią nuostabią dieną! Jūs esate langas į gyvenimą.“
Pabendravus laukė dar viena staigmena– Utenos kultūros centro J.Meko kino salėje buvo demostruojamas režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmas „Jono Meko antologija“.
Pažinimo džiaugsmas yra dovana, kuria kiekvienas pasinaudoja taip, kaip sugeba. Smagių visiems kelionių semiant kultūrų, tautų ir gamtos palikimą!

Atsiliepimai

Komentuoti