Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Utena – darniausia 2022 m. turizmo vietovė Lietuvoje

2022 m. spalio 21 d. Vilniuje vyko 8–asis Lietuvos turizmo forumas „Permąstykime turizmą“, kurį organizavo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.
COVID–19 pandemija privertė atidžiau apgalvoti, kokį poveikį keliaudami darome visuomenei, vietos bendruomenėms ir aplinkai, ar įgyvendiname darniojo turizmo principus. Atsižvelgiant į tai ir į šių metų Pasaulinės turizmo dienos temą „Permąstykime turizmą“, forumo metu buvo pagerbti Lietuvos turizmui nusipelnę asmenys ir organizacijos, kurie 2022 m. skatino darnųjį turizmą. Apdovanojimai buvo įteikti nugalėtojams šiose kategorijose: darniausia 2022 m. turizmo vietovė (savivaldybė), darniausias turizmo informacijos centras ir darniausio turizmo produkto ar paslaugos kūrėjas ar teikėjas.
VšĮ Utenos turizmo informacijos centro pateikta paraiška darniojo turizmo apdovanojimui gauti „Laimės miestas Utena širdingai“ pelnė Utenai darniausios 2022 m. turizmo vietovės (savivaldybės) titulą (III vietą). „Laimės miestas Utena širdingai“ – tai autentiška lokacija, kurioje darniojo turizmo priemonėmis įprasminamas Nobelio taikos premijos laureato, kardiologo Bernardo Louno, gimusio ir augusio Utenoje, atminimas. Todėl 2022 m. vasarą Laimės miestas Utena pasveikino širdingai, pradėdama renginio, kurio šūkis „Stipri širdis – laimės tvirtovė“, tradiciją. Renginys skiriamas B. Louno gimimo metinėms paminėti ir turizmo sezono Utenoje atidarymui pažymėti. Renginio tikslas – skatinti darnųjį turizmą, plėtojant aktyvų laisvalaikį, puoselėjant gamtinę – kultūrinę aplinką, telkiant vietos bendruomenes. Šiemet renginio organizavimas sutelkė net 9 bendruomenes atstovaujančias organizacijas. Tikslingam aktyvaus laisvalaikio skatinimui Utenoje buvo sudaryti 2 darniojo turizmo maršrutai. Tai 17 km žygio maršrutas, širdies forma apjuosiantis Uteną, ir 10 km maršrutas „Per Utenos miestą širdies keliu“, kuriame įrengta B.Louno atminimo stotelė – suoliukas su B. Louno motinos žodžiais, skatinančiais mylėti gamtą, ir audioįrenginys, naudojantis lankytojų generuojamą elektros energiją, kad Utenoje būtų išgirstas šio iškilaus žmogaus balsas ir mintys. Atminimo suoliukas atidengtas B. Louno gimtadienio pikniko metu. Minint Europos žydų kultūros dieną, pristatytas audioįrenginys B.Louno atminimo stotelėje. Vasarą Širdies keliu buvo organizuotas žygis ir ekskursijos. Prie B. Louno atminties ženklų prisiliesta ir minint Pasaulinę turizmo dieną Utenoje.
Forume dalyvavo ir apdovanojimą Utenai parvežė VšĮ Utenos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Jasinevičienė ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jūratė Brasiūnienė.
Primename, kad VšĮ Utenos turizmo informacijos centras 2017 m. buvo apdovanotas kaip darniausias turizmo informacijos centras Lietuvoje.
Džiaugiamės Utenos įvertinimais!

Atsiliepimai

Komentuoti