Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Diskgolfas Utenoje

Sportas

Kontaktai

Svarbiausia informacija apie Utenos diskgolfo parką: diskgolfas.eu
Norintiems prisijungti prie Utenos diskgolfo bendruomenės: Diskgolfas Utenoje
Norintiems dalyvauti varžybose ir stebėti savo statistiką: discgolfmetrix.com

Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius.
   Žaidimas pradedamas metimu nuo specialios aikštelės ar kitaip pažymėtos starto vietos (ang. tee). Kiekvienas sekantis metimas metamas nuo tos vietos, kur nusileido prieš tai mestas diskas. Taip mėtoma tol, kol paskutiniu metimu (ang. putt) diskas atsiduria krepšyje. Medžiai, krūmai, vandens telkiniai ir reljefas sudaro natūralias kliūtis, kurios paįvairina trasą. Priklausomai nuo to, kur nusileidžia diskas, gali tekti gerai pagalvoti, kokiu metimu geriausia įveikti kiekvieną kliūtį ir diską “paguldyti” kuo arčiau krepšio ar net krepšyje. O galimų metimo būdų ir kelių paprastai būna bent keletas!
   Žaidžiant diskgolfą kunkuliuoja džiaugsmo bei nusivylimo emocijos. Smagu stebėti, kaip elegantiška trajektorija skrieja tiksliai paleistas diskas ar pataikyti į krepšį iš gerokai toliau, nei įprasta. Norisi keiktis, kai “piktas” medis pastoja diskui kelią, diskas nuskrieja “savais keliais” arba grandinės “išspjauna” diską iš krepšio.
   Skirtingai nuo kamuoliukų golfo, diskgolfas yra daugeliui žmonių prieinamas žaidimas. Jam nereikia preciziškai nupjautos žolės aikštelės ir brangios įrangos. Žaidimas neretai būna nemokamas arba žaidžiamas sumokėjus gan simbolinį mokestį. Jį nesunku išmokti žaisti. Diskgolfą galima žaisti bet kokiu oru. Šis sportas tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo vyrams, moterims ir vaikams.
Informacija apie disgolfą iš www.discgolf.lt

Atsiliepimai

Komentuoti