A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

Pramogos

Utenoje viešoji biblioteka įsikūrusi tarp architektūrinės knygos, paguldytos tarp dviejų miesto parkų, lapų. Šis architektūrinis darbas parodoje „Lietuvos architektūra 2005–2007“ buvo apdovanotas kaip geriausiai realizuotas projektas. Pagal UAB „Vilniaus Archija“ parengtą projektą (vadovė Virginija Bakšienė, architektai Donaldas Trainauskas ir Darius Baliukevičius) biblioteka rekonstruota 2004 – 2008 m. Taip pat pastatas apdovanotas Aplinkos ministerijos premija (2009 m.) už integravimą į aplinką. Pastatas įtrauktas į Lietuvos architektūros žemėlapį www.archmap.lt ir ES moderniausių bibliotekų portalą www.librarybuildings.info
O bibliotekos veiklos istorija siekia 1931 m., kai įsteigtam Centrinio valstybinio knygyno Utenos skyriui pavesta atlikti ir viešosios bibliotekos funkcijas. 1940 m. biblioteka tapo Utenos apskrities, o 1950 m. – rajono biblioteka. 1994 m. Utenos centrinei bibliotekai suteiktas Antano ir Motiejaus Miškinių vardas. 2002 metais už aktyvią veiklą, siekiant tapti moderniu bendruomenės informacijos centru, biblioteka pripažinta modeline Rytų ir Vidurio Europos šalims.
Biblioteka yra uteniškių susibūrimo vieta, kur sau tinkamus užsiėmimus gali rasti ir patys mažiausi, ir garbūs senjorai. Bibliotekoje vyksta kultūriniai renginiai, veikia Mokymo centras, Utenos jaunimo informacijos centras, Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas, Šeimos skaitmeninių veiklų centras (digihub). Prie bibliotekos veikia asociacija - Utenos trečiojo amžiaus universitetas.
2019 m. įkurtame digihubs įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės, sukurtas joms pritaikytas edukacinis turinys. Centro veikla papildė bibliotekos paslaugas, jis tapo pažangių technologijų pažinimo vieta įvairaus amžiaus gyventojams. Viena iš populiariausių paslaugų centre yra interaktyvus turas dviračiu, kai mindami lankytojai gali susipažinti su lankytinomis vietomis. Visi centrą gali aplankyti bibliotekos darbo valandomis, o norintys užsisakyti specialų edukacinį užsiėmimą, registruotis elektroniniu paštu: [email protected]
2020 m. inovatyvi bibliotekos veikla įvertinta tarptautiniu mastu, įteikiant EIFL fondo (eifl.net) viešųjų bibliotekų inovacijų programos apdovanojimą už įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.
Biblioteka šiandien yra labiausiai lankoma ne pelno organizacija Utenos rajone.

Bibliotekų savaitės renginiai:

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka
Marinos Cavazza‘os (nuotraukos) ir Eglės Kačkutės (tekstas) paroda „(Dirbančios) motinos portretas“ apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes. Parodą Tarptautinės migrantų dienos proga pristato Lietuvos bibliotekininkų draugija.
Nuo liepos 2 d. iki 31 d.
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje.

Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Totorių istorija žadina vaizduotę“ paroda „Lietuvos totoriai ir Krymas“.
Nuo birželio 18 d. iki liepos 8 d.
Bibliotekos pirmame aukšte.

Nuo balandžio 26 d. virtuali paroda „Pasivaikščiojimas laiku“ apie Utenos miesto gyvenimą prieš 40-50 metų.
Bibliotekos interneto puslapyje.

Leliūnų biblioteka
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus keramikos darbų paroda.
Iki rugpjūčio 31 d.

Smėlio biblioteka
Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Dizaino studijos moksleivių darbų paroda ,,Įdėjų kaleidoskopas”. Vadovė Zita Kasauskienė.
Iki rugsėjo 1 d.

Kirdeikių biblioteka
Kauno fotografijos galerijos fotografijos leidinių kolekcijos paroda.
Parodoje A. Sutkaus, V. Bubelytės, A. Macijausko, R. Požerskio, I. Šerputytės ir kitų autorių kūryba.
Iki liepos 25 d.

Vyžuonų biblioteka
Roberto Kiburto nuotraukų paroda „Graži ta mūsų Lietuva“.
Nuo birželio 15 d. iki rugsėjo 15 d.

Aukštakalnio biblioteka
Tautodailininkės Editos Kušleikienės darbų paroda ,, Kupolių žolynai ‘‘.
Iki liepos 10 d.

Atsiliepimai

Komentuoti