A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

Pramogos

Utenoje viešoji biblioteka įsikūrusi tarp architektūrinės knygos, paguldytos tarp dviejų miesto parkų, lapų. Šis architektūrinis darbas parodoje „Lietuvos architektūra 2005–2007“ buvo apdovanotas kaip geriausiai realizuotas projektas. Pagal UAB „Vilniaus Archija“ parengtą projektą (vadovė Virginija Bakšienė, architektai Donaldas Trainauskas ir Darius Baliukevičius) biblioteka rekonstruota 2004 – 2008 m. Taip pat pastatas apdovanotas Aplinkos ministerijos premija (2009 m.) už integravimą į aplinką. Pastatas įtrauktas į Lietuvos architektūros žemėlapį www.archmap.lt ir ES moderniausių bibliotekų portalą www.librarybuildings.info
O bibliotekos veiklos istorija siekia 1931 m., kai įsteigtam Centrinio valstybinio knygyno Utenos skyriui pavesta atlikti ir viešosios bibliotekos funkcijas. 1940 m. biblioteka tapo Utenos apskrities, o 1950 m. – rajono biblioteka. 1994 m. Utenos centrinei bibliotekai suteiktas Antano ir Motiejaus Miškinių vardas. 2002 metais už aktyvią veiklą, siekiant tapti moderniu bendruomenės informacijos centru, biblioteka pripažinta modeline Rytų ir Vidurio Europos šalims.
Biblioteka yra uteniškių susibūrimo vieta, kur sau tinkamus užsiėmimus gali rasti ir patys mažiausi, ir garbūs senjorai. Bibliotekoje vyksta kultūriniai renginiai, veikia Mokymo centras, Utenos jaunimo informacijos centras, Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas, Šeimos skaitmeninių veiklų centras (digihub). Prie bibliotekos veikia asociacija - Utenos trečiojo amžiaus universitetas.
2019 m. įkurtame digihubs įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės, sukurtas joms pritaikytas edukacinis turinys. Centro veikla papildė bibliotekos paslaugas, jis tapo pažangių technologijų pažinimo vieta įvairaus amžiaus gyventojams. Viena iš populiariausių paslaugų centre yra interaktyvus turas dviračiu, kai mindami lankytojai gali susipažinti su lankytinomis vietomis. Visi centrą gali aplankyti bibliotekos darbo valandomis, o norintys užsisakyti specialų edukacinį užsiėmimą, registruotis elektroniniu paštu: [email protected]
2020 m. inovatyvi bibliotekos veikla įvertinta tarptautiniu mastu, įteikiant EIFL fondo (eifl.net) viešųjų bibliotekų inovacijų programos apdovanojimą už įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.
Biblioteka šiandien yra labiausiai lankoma ne pelno organizacija Utenos rajone.

Bibliotekų savaitės renginiai:
A. ir M. MIŠKINIŲ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE:


Sausio 18 d. 17 val. Pašnekesių ciklas Teologas bibliotekoje (XI)
Liudijimo/poezijos/muzikos vakaras su kraštiete teatro ir kino aktore Dalia Morozovaite. Fleita gros Augustė Janatjeva.
Viešosios bibliotekos konferencijų salėje.
Įėjimas su galimybių pasu.

Utenos vaikų lopšelio – darželio „Šaltinėlis“ „Meškučių“ grupės vaikų ir jų tėvelių darbų paroda “Mano miestas”
Iki 2022 m. sausio 28 d.
Erdvėje Viskas vaikams

Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių paroda
Darbai bus eksponuojami iki sausio 31 d.
Bibliotekos galerijoje.

Tautodailininkės Žydronės Mameniškienės Grafikos darbų paroda
Pirmame bibliotekos aukšte.
Iki sausio 31 d.

Aukštakalnio biblioteka
Agnės Žiaukės kūrybinių darbų paroda.
Iki 2022 m. sausio 10 d.

Leliūnų biblioteka
Agnės Laužadytės-Tutlienės ir Šarūno Laužadžio paroda „Saulės grįžtuvių laukimo metas...“
Nuo sausio 6 d. iki vasario 5 d.
Įėjimas su galimybių pasu.

Atsiliepimai

Komentuoti