Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Eva Lauma darbų paroda

Parodos

Eva Lauma 1999 metais baigė Vilniaus Dailės akademiją, tapybos specialybę, tačiau surado savo stilių grafikoje. 2013 – 2022 metais surengė septyniolika personalinių parodų, dalyvavo grupinėse, atrankinėse parodose, pleneruose.

Dailininkė kuria vienetinius didelio formato piešinius tušinuku ar pieštuku (nors dažnai naudojamas ir akrilas, tačiau šie dažai naudojami grafiškai – piešiant liniją, apskritimą ar kvadratą). Tai – ne tiražuojama grafika, o unikalūs, vienetiniai kūriniai. Monochromatiškumas pabrėžia, kad dailininkė atsisako savo tapybinės patirties ir orientuojasi į liniją.

Eva Lauma dažnai naudoja ir baltų simboliką, kuri įvedama subtiliai, rafinuotai ir siejama su šiuolaikinio pasaulio ženklais. Kaip nebūtų keista, kiti darbai primena ir Australijos aborigenų meną, o tai rodo, jog dailininkė kuria universalias kosmogonijas. Jos pasaulio įvaizdžiai yra tuo pat metu archainiai ir modernūs, dažnai panašūs i ląsteles ir pirminius elementus, taip pat yra plataus diapazono – nuo žvaigždžių iki molekulių.

Dailininkės kūriniai yra daugiasluoksniai, labai dekoratyvūs, ornamentiniai. Besikeičiančios šviesos efektai (blizgūs, ultravioletiniai, fosforiniai sluoksniai) grąžina į šiuolaikinį skaitmeninį industrinį pasaulį, kviečiantį žiurovą mąstyti, medituoti tarp praeities ir dabarties.

2018 metais menininkei suteiktas Kultūros Ministerijos patvirtintas Meno Kūrėjo statusas.

Utenos kraštotyros muziejuje iki liepos 12 d.