Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Paroda ,,ARNO FUNKcionalizmas (1898–1957)“

Parodos

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys A. ir P. Galaunių namai-muziejus, bendradarbiaudamas su Utenos kraštotyros muziejumi, pristato parodą, skirtą architektui Arnui Funkui „ARNO FUNKcionalizmas (1898–1957)“, ir kviečia pažinti šią asmenybę ir jo kūrybą.

2023 m. rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, 16 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks prof. dr. Marijos Drėmaitės (Vilniaus universitetas) paskaita, o 17 val. – parodos „ARNO FUNKcionalizmas“ pristatymas. Paroda veiks iki 2023 m. spalio 31 d.

A. Funkas (Arno Funk) – vienas įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų. Apie jo gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti pastatai pasakoja istorijas apie to meto Lietuvą, Kauną, jo vyksmą, gyventojus ir kasdienybę. A. Funko architektūrai būdingas unikalus elegancijos ir funkcionalumo derinys. Jo projektuoti namai pasižymi geromis manieromis, patikimais fasadais, išpuoselėtais interjerais ir detalėmis. Pramoniniams pastatams jis suteikė elegancijos, o visuomeniniams objektams – orumo.

Parodoje per nuotraukas, archyvinę medžiagą, detales, projektus, užsakovų asmenybes ir išlikusią negausią biografinę medžiagą atskleidžiamas unikalus A. Funko dėmesys kasdienės aplinkos grožiui ir funkcionalumui. Parodoje taip pat bus galimybė susipažinti su 2022 m. išleista knyga ,,ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“.