Utenos jubiliejinė miesto šventė

Šventės

UTENOS JUBILIEJINĖ MIESTO ŠVENTĖ
PROGRAMA

____________________________________________

RUGPJŪČIO 28 d. (šeštadienis)
LAIMĖS DIENA

____________________________________________

Utenos daugiafunkciame sporto centre (K. Donelaičio g. 38)
10.00 Vaikinų U15 krepšinio turnyras;
10.00 Asmeninės šachmatų varžybos.

Utenos daugiafunkcio sporto centro automobilių aikštelėje (K. Donelaičio g. 38)
UtenaStuntriders komandos programa
13.30–15.00 Atvira motoakrobatų treniruotė, motociklų paroda ir motociklininkų susitikimas su žiūrovais;
15.00–16.00 UtenaStuntriders komanda sieks Lietuvos rekordo;
17.30–18.00 UtenaStuntriders komandos ir draugų PASIRODYMAS – MOTOSHOW.

Aušros, A. Baranausko, Maironio ir kt. gatvėse
9.00 Velomaratonas (startas – finišas – Aušros g.);
9.30 Dviratininkų mėgėjų ir sportininkų važiavimas (56 km);
11.30 Laisvalaikio važiavimas (11,2 km).

Aušros gatvėje
11.00–22.00 ŠVENTINĖ MUGĖ.

Kūrybinių industrijų centre TAURAPILIS ir prie TAURAPILIO (Aušros g. 47)
11.00–22.00 Utenos kūrybinių industrijų atstovų produkcijos krautuvėlė;
13.00–15.00 Atvirų durų diena Utenos SPIEČIUJE.

Utenos kultūros centro aikštėje (Aušros g. 49)
13.00–01.00 Šokančių fontanų programos.

Utenos kultūros centro automobilių aikštelėje (Aušros g. 49)
13.00–16.00 Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Utenos policijos bendruomenių edukacinės programos ir susitikimai;
14.00–16.00 Utenos policijos prevencinis renginys MES UŽ SAUGŲ EISMĄ (policijos ir Utenos rajono savivaldybės administracijos projektas SAUGI UTENA-2021 su policijos transporto priemonių ir įrangos demonstravimu, saugaus eismo pamokomis vaikams, pirmosios pagalbos praktiniais mokymais, diskusija apie saugų eismą su policijos pareigūnais, linksmu susitikimu su policijos bičiuliu Amsiu bei dovanomis (su šviesą atspindinčiais elementais).

Utenos kultūros centro pievoje prie Aušros gatvės (Aušros g. 49)
11.00–22.00 BATUTAI IR KITOS PRAMOGOS;
Prie Dauniškio ežero tinklinio aikštelės, Vyžuonos parke (esant geram orui);
Nuo 19.30 Oro balionų pakilimai (bilieto kaina 5 eurai).

ŠYPSENŲ SCENOJE
Utenos kultūros centro pievoje prie Aušros gatvės (Aušros g. 49)

14.00–14.40 Utenos kultūros centro lėlių teatro SKRUZDĖLYTĖ spektaklis SKRUZDĖLĖ ATSISKYRĖLĖ (režisierė Janina Baldauskienė);
15.00–15.45 Dainavimo studija ŽIOGAS (vadovė Lina Garūbienė);
16.00–16.40 Utenos kultūros centro lėlių teatro SKRUZDĖLYTĖ spektaklis SKRUZDĖLĖ ATSISKYRĖLĖ (režisierė Janina Baldauskienė).

LAIMĖS SCENOJE
Utenos kultūros centro kieme (Aušros g. 49)

13.00–13.20 Šventinis svečių sveikinimas;
12.00–12.50, 13.20–15.00 Liaudies melodijos ir šokiai: Švenčionių m. kultūros centro šokių ir dainų ansamblis AUKŠTAITIJA, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas TREPSIS (vadovė Jolanta Razmienė), Švenčionių m. Juliaus Siniaus meno mokyklos šokių kolektyvas ERDVĖ (vadovė Renata Grigianecienė), Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansamblis GRANDINĖLĖ, šokių ansamblis LINAS, vyresniųjų šokių grupė MIESTELĖNAI (vadovė Zita Rimkuvienė), Pabradės meno mokyklos šokių studija GELMĖ (vadovė Agnė Rickevičienė), Plungės kultūros centro šokių ansamblis ŽIRGINĖLIAI (vadovė Sonata Kazlauskytė), Lietuvos vaikų ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblis UGNELĖ (vadovė Ligita Didžiulienė), Šiaulių JOVARO progimnazijos ir Didždvario gimnazijos tautinių šokių kolektyvas ŠĖLTINIS (vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai), Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis VIEVERSA (vadovė Roberta Macelienė);
18.00 Utenos apskrities aeroklubo šventinis skrydis – pasveikinimas;
18.00–19.00 Utenos krašto garbės piliečių ir bendruomenės narių apdovanojimų ceremonija su Augustės Vedrickaitės muzikiniais sveikinimais;
19.00–20.00 IEVA NARKUTĖ;
20.10–21.10 Grupė SIELA;
21.10–22.10 MERŪNAS VITULSKIS;
22.20–23.30 JERONIMAS MILIUS su grupe ir QUEEN SHOW;
23.30 LAZERIŲ ŠOU IR FEJERVERKAI;
23.45–01.00 Diskoteka su DJ Martynu.

PAŠĖLUSIOS MUZIKOS SCENOJE
Automobilių aikštelėje prie SODROS (Aušros g. 45)
Jaunimo grupių festivalis ANT PALETĖS

13.00–13.15 Festivalio atidarymas su garbės svečiu grupės POLIARIZUOTI STIKLAI lyderiu Šarūnu Mačiuliu (Vilnius);
13.20–20.00 Utenos kultūros centro grupė BEGĖDŽIAI (Utena), grupė DARK LIGHT (Utena), grupė CIGARSUKIS (Utena), grupė BABILONO VARTAI (Vilnius), grupė PLUTEUS (Vilnius), grupė VOSTOK-7 (Vilnius), grupė YOMI (Latvija), Kauno J. Jablonskio gimnazijos grupė WAY (Kaunas), grupė PAK OF NAILS (Kaunas), grupė PALE EYES DIM RED (Latvija), Molėtų kultūros centro grupė PANKOLIAI (Molėtai), grupė IMAGO (Latvija).

LAISVOS MUZIKOS SCENOJE
Aušros gatvėje

13.00–14.00, 16.00–17.00 Gatvės muzika su Mindaugu Aleknavičiumi (klavišiniai);
14.00–15.00, 17.00–18.00 Gatvės muzika su Gediminu Kaušylu (saksofonas);
15.00–16.00, 18.00–19.00 Gatvės muzika su Nikita Kamenetski (akordeonas).

ROMANTINIŲ SUSITIKIMŲ SCENOJE
Prie parduotuvės RŪTA (Aušros g. 26)

13.00–14.00 UKC Tauragnų skyriaus kapela TAURAGNA (vadovė Vilma Valienė);
14.10–15.10, 17.40–18.40 Utenos kultūros centro folkloro ansamblis DAVILA (vadovė Milda Morkūnaitė);
15.20–16.20 Utenos neįgaliųjų draugijos liaudiškos muzikos kapela VYTURIAI (vadovas Kazimieras Streikus);
16.30–17.30, 18.50–19.50 Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela SELIAVYTĖ (vadovė Aušrelė Baltuškienė).

Miesto sodo scenoje ir Jaunimo erdvėje
16.00–20.00 Kūrybinės dirbtuvės ir susitikimai su jaunimo organizacijomis;
16.00–16.30 Atvira jaunimo erdvė POKŠT ir perkusinis JAMas (būgnų ratas) – improvizacija su žiūrovais;
16.00–17.00 Diskusija;
17.30–18:30 Jaunimo grupės;
19.00–20.00 K2 Comedy komikų pasirodymas;
21.00–22.30 DJ programa.

Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje (Aušros g. 78)
18.45–20.00 Vargonų muzika su Rasa Vaigauskaite (renginių ciklas VARGONAI SKAMBA VASARĄ).

Utenos kultūros centro Muzikinėje galerijoje (Aušros g. 49)
16.00–17.00 Aštuntojo tarptautinio Marianos Veriovkinos simpoziumo „Vyžuonos. Genius loci“ parodos uždarymas.

PARODOS IR SUSITIKIMAI SU AUTORIAIS
Utenos kultūros centro Muzikinėje galerijoje (Aušros g. 49)

Rugpjūčio 3–31 d. Aštuntojo tarptautinio Marianos Veriovkinos simpoziumo „Vyžuonos. Genius loci“ dalyvių darbų paroda (autoriai Ineta Armanavičiūtė, Saulius Dastikas, Dileta Deikė, Silvija Juozelskytė, Lukas Handschin, Milda Kadzevičienė, Laima Kreivytė, Arvydas Martinaitis, Mantas Maziliauskas, Jovita Paukštytė, Andrius Surgailis, Arvydas Šaltenis, Audrius Šimkūnas, Kristina Šorienė, Povilas Šorys).

Utenos kultūros centro Stiklo galerijoje (Kultūros centro aikštėje, Aušros g. 49)
Rugpjūčio 2–31 d. Jovitos Paukštytės keramikos darbų paroda SPALVŲ TYLA.

Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3)
Nuo rugpjūčio 3 d. Remigijaus Kriuko (stiklas) ir Indrės Stulgaitės-Kriukienės (fotografija) paroda MIŠKO DVASIOS;
Rugpjūčio 16–25 d. Kirdeikių plenero ŽOLINĖ‘21 paroda (kuratorius Gintaras Gesevičius);
Nuo rugpjūčio 25 d. Tapybos ir grafikos plenero MALERUNKA paroda (kuratorius Klemensas Kupriūnas).

Laisvės kovų muziejuje (Stoties g. 39)
2021 m. rugpjūčio 23 d. susitikimas su meninės instaliacijos ATMINTIES AUDEKLAS autore Monika Žaltauskaite Grašiene;
2021 m. rugpjūčio 28 d. (šeštadienį) Utenos kraštotyros muziejaus ir jo padalinių lankymas nemokamas.

Pokšt galerijoje ( Aušros g. 11a.)
22–29 d. Nido Kaniušo paroda TEN BUVAU.
____________________________________________

Pagrindinis miesto šventės organizatorius
UTENOS KULTŪROS CENTRAS.
____________________________________________

Pagrindiniai partneriai:
Utenos miesto seniūnija, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Utenos kraštotyros muziejus, Utenos meno mokykla, Utenos daugiafunkcis sporto centras, MUGIŲ CENTRAS.
____________________________________________

Generaliniai rėmėjai:
UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖ, AB UTENOS TRIKOTAŽAS.

____________________________________________

Pagrindiniai rėmėjai:
UAB BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB ŠVYTURYS-UTENOS ALUS, UAB VIDISTA, UAB DUVENTA.
____________________________________________

Rėmėjai:
UAB UTENOS VANDENYS, UAB UTENOS ŠILUMOS TINKLAI, UAB UTENOS BUTŲ ŪKIS, UAB KALNAPILIO-TAURO GRUPĖ, UAB UTENOS KOMUNALININKAS.

Informaciniai rėmėjai:
UTENOS RADIJAS, laikraščiai UTENIS, UTENOS DIENA, UTENOS APSKRITIES ŽINIOS, REIKIA, ANYKŠTA, ROKIŠKIO SIRENA, internetiniai portalai UDIENA.LT, WE LOVE LITHUANIA, REGIONŲ NAUJIENOS.
____________________________________________

DĖMESIO!
RENGINIUOSE GALI BŪTI RIBOJAMI ŽIŪROVŲ SRAUTAI, GALI BŪTI REIKALAUJAMA DĖVĖTI NOSĮ IR BURNĄ DENGIANČIAS VEIDO KAUKES (RESPIRATORIUS, MEDICININES KAUKES IR PAN.), LAIKYTIS KITŲ REIKALAVIMŲ, ATSIŽVELGIANT Į NUSTATYTUS VYRIAUSYBĖS IR/ AR KITŲ INSTITUCIJŲ REIKALAVIMUS/ TVARKAS/ TEISĖS AKTUS. RENGINIŲ PROGRAMOS GALI BŪTI KEIČIAMOS/ ATŠAUKIAMOS DĖL TAIKOMŲ VYRIAUSYBĖS IR/AR KITŲ INSTITUCIJŲ NUSTATYTŲ APRIBOJIMŲ/ REIKALAVIMŲ/ TVARKŲ/ TEISĖS AKTŲ!

____________________________________________

RENGINIUOSE GALI BŪTI FILMUOJAMA IR FOTOGRAFUOJAMA
2021 m.