Liepos 25-26 d. Viduramžiais kvepianti Kuldyga, nuostabioji Kuržemės Šveicarija, Lyvių kraštas - Kolka

Informacija apie kelionę telefonu 8 687 21938 arba elektroniniu paštu [email protected]

Mokamiems objektams kelionės metu reikia turėti 20 Eur/asmeniui.
Liepos 25 d. Sabilėje vyks Vyno šventė. Pastaba: Vyno šventė neįvyks!
Kelionės programa spausdinimui

KELIONĖS PROGRAMA:

1 DIENA (liepos 25 d.)
6:30 val. – išvykimas iš Utenos (Kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelė, Aušros g. 49, Utena).
Ekskursija su vietiniu gidu po Jaunmoku pilį* (Tukumo rajonas). Jaunmokų vardas pirmą kartą paminėtas 1544m. Tačiau neogotikinio stiliaus statinys (pilis) buvo pastatyta 1901 m. kaip Rygos mero Georgo Armitstedo (1847-1912) medžioklės rezidencija. Pilies architektas Wilhelmo Luwigo Nicholaso Bockslaffo (1858-1945). Dvaro komplekso savininkai keitėsi kelis kartus. Latvijos SSR metu pastate buvo keli biurai ir butai. 1976 m. Pastatą perėmė Miškų ir miškų pramonės ministerija ir buvo pradėti dideli restauravimo darbai, todėl 1989 m. dvaras buvo paverstas muziejumi. Šiuo metu muziejaus pirmajame aukšte įrengta Art Nouveau stiliaus ekspozicija, o antrajame – miško tematikos ekspozicija, kuri supažindina lankytojus su miškų ekosistema bei Latvijos miškų istorija.
Sabilė – miestelis esantis vadinamoje Kuržemės Šveicarijoje. Salibė visiems gerai žinoma dėl gilių vyno gaminimo tradicijų. Vyno gamybos tradicijos siekia XVI a. Pirmą kartą vyno gamyba čia buvo Livonijos laikotarpiu (XIV a.). Iš Sabilės piliakalnio, kuris buvo rajono centras nuo X amžiaus iki XIII amžiaus, atsiveria vaizdas į miestelį ir Abavos upės slėnį. Taip pat, čia yra "Vyno kalnas". Tai apie 1,5 ha dydžio vynuogynas, kuris buvo įrašytas į Gineso rekordų knygą, kaip labiausiai šiaurėje nutolęs ir gamtoje esantis vynuogynas. Galima pamatyti didelę vynuogių kolekciją.
Kuržemės sostine vadinama Kuldyga. Pirmą kartą Kuldyga paminėta 1242 m. Ji prisijungė prie Hanzos sąjungos 1368 m. XVII amžiuje Kuldyga (kartu su Jelgava) buvo viena iš Kuršo kunigaikštystės sostinių. Kuldyga yra senas miestas Latvijos vakariniame Kuržemės regione, pasižymintis savita architektūra. Manoma, kad Šv. Kotryna yra Kuldigos globėja, o seniausia miesto bažnyčia pavadinta Šv. Kotrynos vardu. Pastato pamatai pastayti 1252 m. Bažnyčia buvo ne kartą rekonstruota. Maža Alekšupytės upė teka per patį Kuldigos senamiesčio centrą, palei namų sienas. Senamiestis aplink mažą upę yra vienintelis išlikęs XVII – XVIII amžiaus tokio tipo ansamblis Baltijos šalyse. Ventos upės slenkstis yra plačiausias krioklys Europoje, kuris siekia 260 metrų ilgio. Netoli slenksčio yra 1874 m. Pastatytas Kuldygos plytinis tiltas, vienas iš ilgiausių tokio tipo tiltų Europoje.
Vykstame į Talsus. Nakvynė viešbutyje Talsų miesto centre.

2 DIENA (Liepos 26 d.)

Pusryčiai viešbutyje.
Rytinė ekskursija po Talsus. Talsai - tai devynių kalvų miestas esantis Kuržemės šiaurės rytuose. Miestas istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1231 m. Seniausias išlikęs pastatas - Talsų Evangeliška liuteronų bažnyčia. Aplink bažnyčią bei tarp Talsų ir Vilkmuižos ežerų yra išlikęs senamiestis, kuris kviečia kiekvieną pasivaikščioti ir pajusti tikrąją Kuržemės dvasią.
Dundaga* garsėja savo pilimi, kurią XIII amžiaus pabaigoje pastatė Rygos arkivyskupijai. Nuo XVI amžiaus iki 1918 m. Dundagos pilis buvo didžiausias privatus dvaras Kuržemėje, priklausęs baronų Osten-Sacken šeimai, svarbiai vietinei baltų ir vokiečių bajorų dinastijai. Dundagos pilis yra didžiausia Šiaurės Kuržemės pilis. Nors pilis buvo modernizuota vykdant rekonstrukcijas, ji vis dar turi išlikusį senąjį bokštą bei vidinį kiemą. Pilyje veikia muziejus su skirtingomis ekspozicijomis apie pilies istoriją bei populiarų krokodilų medžiotoją Arvidą Blumentalį.
Kolka – senas Kuršo lyvių kaimas. Pirmieji istoriniai faktai apie Kolkos ragą siekia vikingų laikus (VIII a. – XI a.), yra išlikęs užrašas runomis Mervalos akmenyje. Kai kurių istorikų manymu, apytiksliai 1050 m. po danų įsiveržimo į Kuršą, vienas iš katalikų misionierių sausumos rage pastatė bažnyčią. Po 1161 m. karalius Abelis Danijos Lundo bažnyčios kanauninką Ernemordą paskyrė Kuršo vyskupu. Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą Kolka minima 1387 m. Rygos arkivyskupo pranešime kaip uostas ir prekybos centras, tuo metu drauge su Ruonių sala ji priklausė Rygos arkivyskupijos Dundagos parapijos valdoms. 1434 m. ši teritorija buvo prijungta prie Kuršo vyskupijos žemių. Šioje gyvenvietėje 1995 m. buvo daugiausia lyvių visoje Lyvių pakrantėje: tais metais iš 186 Latvijos lyvių 53 gyveno Kolkoje. Kolkos rage susiduria Baltijos jūra su Rygos įlanka. Nuostabūs švelnaus smelio sutvarkyti paplūdimiai tinka pasyviam poilsiui, tačiau yra ir žmogaus nepaliesta, gamtai tvarkytis palikta pakrantė. Ypatingas Kolkos ragas yra ir tuo, kad čia gali ne tik pasitikti saulę, bet taip pat pasitikti saulėlydį.
Baltoji Purciemo kopa – ypatingai saugoma vieta šioje pakrantės zonoje. Jos aukštis 20 m ir yra nutolusi apie 500 m nuo jūros. Ši kopa susiformavo prieš 6000 metų. Ji yra pati seniausia lyginant su kitomis, kurias suformavo jūros bangos mūsų dienomis. Jos apylinkės žavi savo primityvia gamta, istorija (čia buvo rasta pirmoji Latvijos šiaurės vakarų pakrantės gyventojų gyvenvietė, su akmens amžiui būdingais bruožais). Nutiestas specialus takas, besidriekiantis tolyn pajūriu, kad visi galėtų pasigrožėti šiuo valstybinės reikšmės archeologiniu paminklu. Vaikštinėjant šiuo taku galima sužinoti, kaip formavosi smėlio nerija, kaip keitėsi gamta, kiek tam įtakos turėjo žmogaus veikla ir laikas.
Vykstame atgal į Lietuvą. Atsižvelgiant į likusį laiką, galimi sustojimai Ruojoje ar Mersragėje. Argi įmanoma grįžti namo be rūkytos žuvies?

 

REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA: kelionė autobusu; 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje 3* Talsus centre; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA: Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu; 20 €/asmeniui: mokami objektai* ir vietinių gidų paslaugos; asmeninės išlaidos.

PASTABOS: išsamesnė informacija teikiama kelionės atmintinėje; objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

KELIONĖS ORGANIZATORIUS:

Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 13710.
Prievolių įvykdymo laidavimo draudimo polisas Nr. KOFG 001501, kuris galioja iki 2021.01.06.

Prekė įtraukta į krepšelį