Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Automobiliu „Kalbantys Utenos krašto piliakalniai“

Parsiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
130 km
5.5 val.
5
Maršruto danga
65% Asfaltas
35% Žvyrkelis

Piliakalnių skaičiumi Utena pranoksta kitas Lietuvos savivaldybes. Šiandien po visas Utenos rajono seniūnijas yra išsibarstę ir saugomi 79 piliakalniai, dažnai su papėdėje plytinčiomis gyvenvietėmis, šventvietėmis, senovės laidojimo vietomis. Kasmet atrandama naujų piliakalnių, tad minėtas skaičius ir toliau auga.
Į maršrutą įtraukti penki Utenos rajono piliakalniai, kuriuose atlikti archeologiniai tyrimai, kurie pritaikyti lankymui: Narkūnų, Pakalnių, Šeimyniškių, Daugailių ir Taurapilio. Šios vietos taip pat turi išskirtinę istorinę reikšmę, jas garsina ne viena legenda.
Penki siūlomi aplankyti piliakalniai suteikia galimybę pažinti Utenos ir visos Aukštaitijos piliakalnių istoriją nuo jų atsiradimo 900 m. pr. m. e. iki 1433 m., kuomet Livonijos ordino kariuomenė sudegino paskutines medines pilis, stovėjusias ant Šeimyniškių piliakalnio ir Taurapilio.
Jei nėra galimybės kelionei skirti visos ilgesnės pavasario ar vasaros dienos ir keliauti apie Uteną ratu, ją galima skaidyti į kelias atskiras išvykas, o sykiu aplankyti ir kitas netoliese esančias įdomias Utenos krašto vietas.

Leidinys „Utenos krašto piliakalniai: nuo lietuvių genties iki Lietuvos valstybės“

Filmas „Kalbantys Utenos krašto piliakalniai“

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones