Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
VšĮ Utenos turizmo informacijos centras

Baidarėmis Šventosios upe Utenos rajone „Gamtos paveldas iš vandens“

Parsiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
21 km
8.5 val.
8
Maršruto danga
100% Vanduo

Vienos dienos maršrutas Šventosios upe: Pasčio ežeras – Krokulės šaltinis.
Šventoji – viena iš švariausių ir mėgstamiausių vandens turizmo upių Lietuvoje. Tai didžiausias Nėries intakas, senovėje – aukštaičių garbintas šventupis. Daugiausia salų suformavusi, 246 km ilgio upė teka tik Lietuvos teritorija (Utenos rajonu upė teka apie 30 km). Vidutinis upės nuolydis yra 0,49 m/km. Šventoji – vandeninga ištisus metus, nes jos lygį reguliuoja ežerai ir šaltiniai.
Pieš pradėdami plaukti galite aplankyti  Vaiskūnų geomorfologinį draustinį. Tai unikalus Sėlių aukštumoje, poledynmetyje susiformavęs termokarstinių pradubų kraštovaizdis (termokarstas - reljefo elementas, atsiradęs ištirpus požeminiams ledo luitams arba amžinajam įšalui). Plotas- 442 ha. Draustiniu paskelbtas 1997 m.
Likančių k., Užpalių sen., Utenos r. GPS: 55.693781, 25.686972 (WGS)
Maršrutą pradedate išplaukdami iš Paščio ežero. Tai paskutinis Šventosios upės srovės paglostytas ežeras. Šis 68 ha ežeras atsidūręs Utenos, Rokiškio ir Zarasų rajonų sandūroje. Ežeras rininis, šakotas ir stačiašlaitis, didžiausias gylis siekia 13,5 m. Iš rytų jį papildo upės Indrajos vandenys. Nuo Paščio Šventoji teka senslėniu ir turi didžiausią nuolydį ir daugiausia vingių.
Pastaba: pirplaukus Užpalių hidroelektinę reikia persinešti baidares.

Maršruto leidinys:

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones